Pereiti prie turinio

Palaikykime Kolumbijos kalnakasius: darbdaviai nepaiso nei vietinių įstatymų, nei valdžios reikalavimų

Dalintis:

Kolumbijos Cerrejón anglies kasykloje jau ketvirtą savaitę tęsiasi streikai dėl drastiškų darbdavio veiksmų, pažeidžiančių tiek susitarimus su profesine sąjunga, tiek vietinius įstatymus. Šią anglies kasyklą valdo tarptautinės kalnakasybos kompanijos – Anglo American, BHP ir Glencore.

Streiką inicijavo Nacionalinė anglies pramonės darbuotojų profesinė sąjunga (Sintracarbón). 2020 m. vasario mėn., įsibėgėjus COVID-19 pandemijai, profesinė sąjunga, suprasdama situacijos sudėtingumą, atsiėmė savo reikalavimų sąrašą ir sustabdė derybas dėl kolektyvinių derybų.  

Visgi liepos mėn., kai situacija stabilizavosi, profesinė sąjunga ir vėl inicijavo derybas dėl kolektyvinės sutarties buvo atnaujintos, tačiau  bendrovė  neatsakė į darbuotojų atstovų iškeltus pasiūlymus, atvirkščiai, vietoje to reikalavo didelių nuolaidų darbdavio naudai.

Atkreiptinas dėmesys, kad antrąją kolektyvinių derybų dieną bendrovė Cerrejón vienašališkai paskelbė radikalius pamaininio darbo pakeitimus, be konsultacijų su profesine sąjunga ir pažeisdama Kolumbijos įstatymus. Darbuotojų atstovai teigia, kad dėl šio naujo darbo grafiko, kurį vadina tiesiog „mirties pamaina“, bus prarasta 2500 darbo vietų, nes dauguma darbuotojų tiesiog neatlaikys, mat pagal šį grafiką kiekvienam darbuotojui reikės  dirbti papildomai 72 dienas per metus už tą patį atlyginimą, tai sukels tikrą suirutę darbuotojų šeimų gyvenime, padidins nuovargį, taigi ir nelaimingų atsitikimų skaičių.

Be to, bendrovė ciniškai boikotavo Kolumbijos darbo ministerijos reikalavimą nutraukti streiką atsižvelgiant į darbuotojų reikalavimus.

Kviečiame palaikyti Kolumbijos darbuotojus pasirašant tarptautinę peticiją čia:

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=4554

Dėkojame už solidarumą!

 

Parengta pagal labourstart.org informaciją