Pereiti prie turinio

Optimizuotas ESO valdymas: bendrovės valdyboje darbuotojams atstovaus Dalia Jakutavičė

Dalintis:
Foto: Dalia Jakutavičė

Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ stebėtojų taryba ir valdyba priėmė sprendimus tiesiogiai valdomose dukterinėse bendrovėse „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Ignitis gamyba“ taikomą dvipakopį valdymo modelį keisti į vienpakopį, t. y., – atsisakyti iš darbuotojų suformuotų vykdomųjų valdybų, vietoje jų formuoti valdybas su priežiūros funkcija ir patvirtino šių naujų valdybų sudėtis.

ESO valdyba su priežiūros funkcija sudaroma iš 6 narių: 2 nepriklausomų narių, 2 akcininko atstovų, 1 valstybės tarnautojo ir 1 darbuotojų atstovo. „Ignitis gamyba” atveju – iš 5 narių: 2 nepriklausomų narių, 2 akcininko atstovų, 1 valstybės tarnautojo.

ESO valdybos nariais paskirti Nerijus Datkūnas ir Eligijus Kajieta – nepriklausomi nariai, Živilė Skibarkienė, D. Maikštėnas – akcininko atstovai, Jonas Skardinskas, valstybės tarnautojas, bei darbuotojų atstovavimo srityje – Dalia Jakutavičė, pranešė „Ignitis grupė“.

„Ignitis gamybos“ valdybos nariais paskirti Edvardas Jatautas ir Mindaugas Šeštokas – nepriklausomi nariai, Vidmantas Salietis ir Mantas Mikalajūnas – akcininko atstovai, taip pat Vilmantas Vitkauskas, valstybės tarnautojas.

„Naują kadenciją pradedantys eiti valdybų su priežiūros funkcija nariai užtikrins sklandų „Ignitis grupės“ dukterinių bendrovių darbų tęstinumą bei šiuo metu įgyvendinamus nubrėžtus ilgalaikius tikslus“ – sako Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ vadovas.

Vienpakopis valdysenos modelis dukterinėse bendrovėse užtikrins paprastesnę, bet tuo pačiu efektyvią ir toliau aukščiausius valdysenos standartus atitinkančią valdyseną, greitą sprendimų priėmimą, operatyvią komunikaciją, aktyvų nepriklausomų narių įsitraukimą. 

Įgyvendinus pokytį toliau bus užtikrinamas „Ignitis grupės“ skaidrumas ir atvirumas, savalaikis ir tikslus informacijos apie grupę ir jos dukterines bendroves atskleidimas, valdymo ir priežiūros organų atskaitomybė. 

Anksčiau skelbta, kad atsižvelgiant į skirtingus dukterinių bendrovių kolegialių organų kadencijų pabaigos terminus, valdysenos modelio keitimas iš dvipakopio į vienpakopį vyks dviem etapais. Kitos dukterinės bendrovės – „Ignitis“ valdysenos modelis bus keičiamas antruoju etapu iki 2023 m. antro ketvirčio.