Pereiti prie turinio

Norvegijoje semtasi patirties apie aktyvesnį darbuotojų įtraukimą į įmonės veiklą

Dalintis:

Kovo 21-23 dienomis vyko projekto FUTURE WORK („Darbas ateičiai: deramas darbas konkurencingai ekonomikai”) dalyvių vizitas į Oslą (Norvegija). Vizito tikslas – su Norvegijos kolegomis pasidalyti gerąja patirtimi deramo darbo srityje. Kartu su atstovais iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Valstybinės darbo inspekcijos Osle lankėsi ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė. 

Vizito metu buvo lankomasi Norvegijos profesinių sąjungų federacijos „Fellesforbundet“ būstinėje. Su partneriais buvo diskutuojama apie norvegišką modelį ir jo pritaikymą prie XXI amžiaus iššūkių, darbo vietos inovacijų pobūdį ir mastą Norvegijos įmonėse, socialinio dialogo įtaką darbuotojų įsitraukimui darbo vietose. 

Aplankytos ir gamybinės įmonės, susipažinta su jų produkcija, vyko susitikimai su vadovais, darbuotojų atstovais.

Šios įmonės yra išskirtinės tuo, jog jose vyksta stiprus socialinis dialogas tarp vadovybės ir profesinių sąjungų, ir jis derinamas su aukštu darbuotojų ir jų atstovų įsitraukimo lygiu.

Su įmonių atstovais diskutuota apie inovatyvios darbovietės plėtrą bei naujoviškos darbo vietos kaštus bei įrengimo procesus. 

Taip pat vyko susitikimas ir su Norvegijos darbdavių konfederacijos atstovais. Jame buvo pristatyta informacija apie norvegišką Lean sistemą ir jos pritaikymą darbo vietose. 

Projektas FUTURE WORK vykdomas siekiant sustiprinti „deramo darbo“ (angl. Decent work) sampratą Lietuvoje. Jį vykdo Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su partneriais – Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF), „Fellesforbundet“ – Norvegijos profesinių sąjungų federacija, Valstybine darbo inspekcija (VDI). 

Plačiau apie projektą čia:

https://pramprof.lt/darbas-ateiciai/