Pereiti prie turinio

Norvegijoje imtasi priemonių išsaugoti darbą pilnu etatu

Dalintis:
Foto: blogs.ubc.ca.

Norvegijoje, nuo sausio 1 d., įsigaliojo Darbo aplinkos įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos prioritetas teikiamas darbui pilnu etatu.

Jei darbdavys mano, kad reikia samdyti darbuotojus ne pilnai darbo dienai, jis turės tai dokumentuoti ir įrodyti Darbo inspekcijai.

Tuo metu ne visą darbo dieną dirbantiems darbuotojams suteikiama pirmenybės teisė į papildomas pamainas (jei turi reikiamos kvalifikacijos darbui atlikti). T.y., darbdavys privalės pirmiausia siekti darbus padalinti esamiems darbuotojams, ir naujus darbuotojus papildomoms pareigoms priimti gales tik kai yra būtinybė.

Be to, darbdavys turės pareigą aptarti klausimus apie ne visą darbo dieną dirbančius darbuotojus su profesinės sąjungos atstovais.

Šie įstatymų pakeitimai buvo įgyvendinti profesinių sąjungų iniciatyva ir yra ypač svarbūs sveikatos bei paslaugų sektoriams. Mat čia pilnu etatu dirba tik penktadalis darbuotojų.

Profesinės sąjungos “Delta” lyderis Trondas Ellefsenas sako, kad pokyčiai turėtų ypač sustiprinti jaunų darbuotojų teises įsidarbinti pilnu etatu.