Pereiti prie turinio

Nordic IN posėdyje: dėl pandemijos gyvenimas nebebus toks, kaip anksčiau

Dalintis:

Lapkričio 12 d., nuotolinėmis priemonėmis, įvyko Europos pramonės profesinės sąjungos (Industriall Europe) Šiaurės šalių regiono koordinacinės grupės (Nordic IN) posėdis. Jame Lietuvai bei trims Baltijos šalims atstovavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Posėdyje aptarti atsigavimo po pandemijos plano, Europos Sąjungos direktyvos dėl minimalaus atlyginimo klausimai.

„Deja, Direktyvos dėl minimalaus atlyginimo projektas jau perduotas svarstyti Europos Parlamentui. Mes, kaip profesinės sąjungos, jau nebegalime daryti jokios tiesioginės įtakos šio dokumento turiniui: nebesame įtraukiamos į tolesnius procesus, taip pat nevyksta jokios oficialios konsultacijos šiuo klausimu. Jeigu norėtume ką nors pakeisti, tuomet dar galime savo pasiūlymus siųsti europarlamentarams, vyriausybėms“, – dalinasi J. Subačiūtė-Žemaitienė.

Posėdyje taip pat aptartos Pasaulinės pramonės profesinės sąjungos (Industriall Global) suvažiavimo organizavimo galimybės. Planuojama šį kongresą daryti nuotoliniu būdu, tačiau tame matoma ir trūkumų, mat bus užtikrinti dalyvių dalyvavimą. Tačiau būgštaujama, kad gali iškilti problemų demokratiniams procesams, kai reikės balsuoti nuotolinėmis priemonėmis. Padėtis komplikuota: jei suvažiavimas būtų surengtas gyvai, dalyvauti jame dėl COVID-19 pandemijos pasekmių jau atsisakė JAV, Kanados, Pietų Amerikos profesinės sąjungos. 

Visi posėdžio dalyviai sutiko su tuo, kad pandemija palietė visas gyvenimiškas sritis, taip pat ir profesinių sąjungų veiklą. „Vyksta drastiški pokyčiai, ir turime suvokti, kad gyvenimas nebebus toks, koks buvo iki pandemijos: jau dabar esame priversti išmokti gyventi kitaip, veiklas perkeliant į virtualią erdvę, ieškant kitų veiklos ir bendravimo būdų“, – apibendrina LPPSF atstovė.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija