Pereiti prie turinio

Moterys vienijasi kovoje prieš nelygybę darbo vietoje

Dalintis:

 

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumas reziumuoja vyraujančią nelygybę tarp vyrų ir moterų skirtingose ​​gyvenimo srityse. Vienas itin svarbus veiksnys, paaiškinantis šį atotrūkį, – tai per mažas moterų įgūdžių ir darbo įvertinimas. Dėl šios priežasties tuose sektoriuose ir profesijose, kuriuose dominuoja moterys, atlyginimai yra ženkliai mažesni.

Tai buvo pagrindinė diskusijų tema tarptautiniuose moterų mokymuose, vykusiuose rugsėjo 25-27 dienomis Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina), kuriuose dalyvavo profesinių sąjungų konfederacijų atstovai iš daugiau nei 16 šalių.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai šiuose mokymuose atstovavo AB „Panevėžio energija“ darbuotojų profesinės sąjungos moterų atstovė Daiva Skrupskelienė (primename, kad ši profesinė sąjunga yra Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos narė). Mokymus organizavo Pasaulinė profesinių sąjungų konfederacija (ITUC), kartu su Friedrich Ebert fondu.

Viešųjų paslaugų profesinės sąjungos ir darbuotojai susiduria su specifinėmis problemomis, susijusiomis su lyčių lygybės užtikrinimu ir stebėsena darbo vietose ir už jų ribų. Pavyzdžiui, pastaroji Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos atlikta analizė rodo, kad pramonės sektoriuje vyrų ir moterų atlyginimų skirtumas siekia net 11 proc. (Lietuvoje šis atotrūkis yra 13 proc.).

Mokymų dalyvės aptarė ne tik darbo užmokesčio atotrūkio tarp vyrų ir moterų klausimus, bet ir smurto prieš moteris darbo vietoje bei moterų atstovavimo sprendimus priimančiose institucijose ir kolektyvinėse derybose.

 

Parengta pagal epsu.org informaciją/ Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija