Pereiti prie turinio

Mokslininkas J. P. Tricart: Europos Komisijos sprendimai silpnina socialinių partnerių vaidmenį

Dalintis:

Europos profesinių sąjungų institutas (ETUI) neseniai paskelbė mokslinę publikaciją „Europos socialinių partnerių susitarimų teisinis įgyvendinimas: iššūkiai ir polemika“, kurioje analizuojama, kaip Europos Komisija (EK) laikosi socialinių partnerių susitarimų įgyvendinimo. Pažymėtina, kad šis dokumentas svarbus ne tik apskritai kalbant apie socialinio dialogo situaciją Europoje, bet ir bylos „Europos viešųjų paslaugų profesinė sąjunga (EPSU) ir Goudriaan prieš Europos Komisiją“, apie kurią rašėme beveik prieš savaitę, kontekste.

Šią vertingą publikaciją parengė mokslininkas Jean-Paul Tricart, turintis išsamių ir praktinių žinių apie Europos socialinį dialogą bei daugelio metų darbo Europos Komisijoje patirties.

Joje pabrėžiama, kad EK tam tikrais atvejais vienašališkai aiškino Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo nuostatas, tokiu būdu suteikdama naują, negatyvią reikšmę Sutarties 152–155 straipsniams apie socialinį dialogą.

Mokslininko J. P. Tricart įsitikinimu, Europos Komisija nukrypsta nuo Socialinės politikos susitarimo, pasirašyto dar 1991 m., kurio pagrindu ir buvo parengtos Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo nuostatos, ir tai gerokai silpnina socialinių partnerių vaidmenį Europos Sąjungoje. Todėl, kai EK 2018 metų kovo mėnesį atmetė socialinių partnerių susitarimą dėl centrinės valdžios darbuotojų teisės į informavimą ir konsultavimą įgyvendinimo, tai ir buvo postūmis EPSU kreiptis į Europos Sąjungos Bendrąjį Teismą.

Publikacijoje nagrinėjama 1991 m. Socialinės politikos susitarimo esminės nuostatos, įvairių Europos Komisijos komunikatų dėl socialinio dialogo, pradedant nuo 1993 metų, kilmė, kt.   

Visą publikaciją (anglų k.) galima parsisiųsti čia.

 

Pagal epsu.org informaciją parengė Jūratė Jasiūnienė