Pereiti prie turinio

Minint brutalaus karo Ukrainoje metines – solidarumas su kolegomis ukrainiečiais

Dalintis:

Vasario 24 d.,, nuotolinėmis ryšio priemonėmis, vyko tarptautinė solidarumo akcija su profesinėmis sąjungomis iš Ukrainos, minint liūdną Rusijos invazijos į Ukrainą pradžią. Ją organizavo ir koordinavo Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) Visos Europos regiono komiteto (PERC) komanda, o įžanginį žodį tarė Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinė sekretorė Esther Lynch.

Susitikimas subūrė per 250 profesinių sąjungų iš viso pasaulio atstovų. Jame netrūko nuoširdžių solidarumo žinučių ukrainiečiams bei jaudulio ir net ašarų.

Kolegos iš Ukrainos dalinosi, kokia yra situacija jų tėvynėje, kaip laikosi profesinės sąjungos. Visos organizacijos dabar yra susitelkę į neatidėliotiną pagalbą Ukrainos gyventojams ir solidarizuojasi su jais atlikdami humanitarines funkcijas, aprūpindami gyventojus maistu, vandeniu, nakvyne, šiluma ir pan.

Nuolatiniai apšaudymai ir atakos jau tapo kolegų iš Ukrainos kasdienybe: štai atstovas iš Chersono regiono dalinosi, kad jau trečdalis šio miesto yra sugriauta, o neseniai Rusijos kariai bombardavo miesto vandentiekio sistemą. Atakos metu buvo pažeista per 120 gyvenamųjų namų – jie užtvindyti. Vandens neteko apie 120 tūkst. gyventojų.

Profsąjungiečiai iš viso pasaulio nuoširdžiai dalinosi, kokia pagalba suteikiamą jų šalyse. Moldovos profesinės sąjungos visas savo laisvas patalpas atidavė migrantų iš Ukrainos apgyvendinimui. O Italijos kolegos nuolat teikia būtiną psichologinę pagalbą nuo karo pabėgusių ukrainiečių vaikams, neįgaliesiems, kt.

Solidarumo žinutę susitikime nusiuntė ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija, informuodama apie nenuilstamą lietuvių palaikymą ir pagalbą ukrainiečiams.

Be to, vasario 25 d., kai kuriose šalyse vyks demonstracijos už taiką ir prieš Putino barbariškumą, siekiant, kad tarptautinėmis teisės priemonėmis už karo nusikaltimus atsakingi asmenys būtų patraukti atsakomybėn. Tokios demonstracijos vyks Briuselyje, Prancūzijoje, Italijoje, kt. Jose dalyvaus ir profesinių sąjungų organizacijos.

Susitikimas baigėsi optimistine tiek pačių ukrainiečių, tiek visų dalyvių nuotaika, jog karas ilgai nebetruks, ir kad atsilaikysime prieš šį blogį. O taip pat skambėjo raginimas jau planuoti Ukrainos atstatymą ir gyventi ne tik karo, bet ir atsigavimo nuotaikomis.