Pereiti prie turinio

Migrantų dieną profesinės sąjungos ragina neapsistatyti sienomis

Dalintis:

Šiandien, gruodžio 18 dieną, minima Tarptautinė migrantų diena.

Tebevykstant karštoms diskusijoms dėl migracijos politikos, Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) ir kitos profesinių sąjungų organizacijos  primena apie savo solidarumą su migrantais, remdami pirmąją Europos piliečių iniciatyvą dėl migracijos.

„Mes visiškai nepritariame dabartiniam kriminalizavimui tų, kurie teikia humanitarinę pagalbą migrantams”, – sakė ETUC generalinis sekretorius Luca Visentini. „Atvirkščiai, valdžios institucijos turėtų remti pagalbą pabėgėliams teikiančiuosius ir laikytis solidarumo, pagarbos žmogaus teisėms ir piliečių saugumui principų“, – priduria jis.  

Minėtą Europos piliečių iniciatyvą dėl migracijos remia ne tik ETUC, bet ir šimtai Europos profesinių sąjungų bei pilietinės visuomenės organizacijų, kurios ragina visus piliečius pasirašyti peticiją „Mes esame svetinga Europa“. Jei ją pasirašys 1 milijonas Europos Sąjungos (ES) piliečių 7 valstybėse narėse, Europos Komisija privalės atsakyti į šiuos keliamus reikalavimus:

·         Neleisti valstybėms narėms bausti ir kriminalizuoti savanorių bei nevyriausybinių organizacijų, teikiančių humanitarinę pagalbą migrantams;

·         Remti pilietinę visuomenę ir vietos valdžios institucijas, kurios teikia paramą pabėgėliams;

·         Užtikrinti teisinę pagalbą tiems migrantams, kurie tampa išnaudojimo ir piktnaudžiavimo aukomis.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Mes esame svetinga Europa“ rasite svetainėje weareawelcomingeurope.eu.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija