Pereiti prie turinio

Mažeikiuose bursis profesinių sąjungų jaunimas iš visos Lietuvos

Dalintis:

Rytoj, lapkričio 24 d., penktadienį, Mažeikiuose, įvyks Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) jaunimo metinė konferencija, subursianti aktyvius jaunuosius darbuotojus iš visos Lietuvos.

Renginyje dalyvaus AB „Achema“,  AB „Panevėžio energija“,  AB „ORLEN Lietuva“, UAB „Raseinių šilumos tinklai“, AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) jaunieji darbuotojai.

Taip pat į konferenciją atvyks ir LPPSF pirmininkas Juozas Neverauskas.

Kartu su Naftininkų profesinės sąjungos komanda organizuojamoje konferencijoje numatoma itin turininga darbotvarkė: konferencija prasidės susitikimu su įmonės AB „ORLEN Lietuva“ personalo direktore Dalia Vitkuviene ir Naftininkų profesinės sąjungos atstovais, dalyviai vyks į ekskursiją po įmonės teritoriją.

Vėliau, Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centre, įvyks susitikimas su šio centro atstovais, kurio metu bus kalbama ir dalijamasi patirtimi apie profesinių sąjungų veiklą bei darbuotojų atstovavimo aktualijas regione ir visoje Lietuvoje.

„Dėl naujojo Darbo kodekso nuostatų taikymo ir sparčių pokyčių pramonės sektoriuje iškyla nauji iššūkiai ne tik darbdaviams, bet ir darbuotojams bei jų atstovams. Šiuo metu dažnam darbuotojui kyla dilema, ką rinktis norint jaustis saugiu ir tinkamai atstovaujamu derantis su darbdaviu – profesinę sąjungą ar darbo tarybą.

Pavyzdžiui, dar ne visi darbuotojai žino, kad vesti kolektyvines derybas ir sudaryti kolektyvines sutartis su darbdaviu turi teisę tik profesinės sąjungos, todėl, norint tinkamai ir pilnavertiškai ginti darbuotojus bei jiems atstovauti, įmonėse turi veikti stiprios, skaitlingos profesinės sąjungos. Apie tai ir kitus socialinio dialogo pokyčius ir kalbėsime susitikimo su jaunimu metu“, – sako Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro bei Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.

Vakare, viešbučio „Rugelis“ konferencijų salėje, vyks praktiniai užsiėmimai: komandinės dirbtuvės, profesinių sąjungų SSGG (silpnybių, stiprybių, grėsmių ir galimybių) analizė, kt.

Pirmoji renginio diena baigsis Lietuvos pramonės profesinių sąjungų jaunimo sektoriaus tarybos rinkimais.

Antrąją konferencijos dieną, lapkričio 25-ąją, šeštadienį, numatomas susitikimas su Mažeikių socialdemokratų partijos jaunimu.

„Esame atviri įvairioms prasmingoms ir nuoširdžioms iniciatyvoms, kurių dėka būtų gerinamos jaunų darbuotojų darbo sąlygos, jų profesinės teisės ir garantijos – nesvarbu, kokios politinės pakraipos partija tai būtų. Taip pat mielai bendradarbiaujame su savivaldybėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis, ugdymo įstaigomis“, – teigia  Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos jaunimo sektoriaus pirmininkas Tomas Jakutavičius.

„Pasitelkdami gerąją kitų šalių patirtį, norime pasiekti, jog kiekvienas Lietuvos regionas turėtų veikiantį profesinių sąjungų jaunimo centrą, bendradarbiautų su to regiono įstaigomis ir organizacijomis ir tokiu būdu prisidėtų prie konkrečios bendruomenės gyvenimo“, – priduria tarptautinėse organizacijose ir įvairiuose renginiuose bei projektuose Lietuvos profesinių sąjungų jaunimą atstovaujantis T. Jakutavičius.

Detalią Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos jaunimo metinės konferencijos darbotvarkę rasite čia.

 

Parengė Jūratė Jasiūnienė