Pereiti prie turinio

Lyderiams, kovojantiems už darbuotojų gerovę ir demokratiją visame pasaulyje, reikalingas mūsų solidarumas

Dalintis:

Nors atrodo, kad šiame XXI-ame amžiuje, žmonija žengia pažangos keliu, tačiau demokratijai kyla didesnė grėsmė nei bet kada: pasaulyje dar daug šalių, kuriose vis labiau ribojamos profesinių sąjungų ir skaidrumo politiką propaguojančių visuomenininkų teisės ir veikimo laisvė.

 Alžyras: valdžia riboja nepriklausomos profesinės sąjungos veiklą

Alžyro vyriausybė didina spaudimą nepriklausomai profesinei sąjungai SNATEGS, veikiančiai valstybinėje energetikos bendrovėje SONELGAZ. Šimtai šios organizacijos narių ir aktyvistų buvo atleidžiami iš darbo ar persekiojami pagal suklastotas bylas.

Tačiau vienintelė šių darbuotojų „kaltė“- narystė profesinėje sąjungoje.

2017 m. gegužės mėn. Alžyro vyriausybė atsisakė pripažinti profesinės sąjungos SNATEGS registraciją, o jos pirmininkas Raouf Mellal, po to, kai atskleidė ir paskelbė faktus apie korupciją ir sukčiavimą energetikos sektoriuje ir milijonams vartotojų suklastotas sąskaitas už paslaugas, buvo nuteistas 6 mėn.

Dabar korumpuota vyriausybė bando apskritai susidoroti su profesine sąjunga. 2017 m. gruodžio 3 d. Darbo reikalų ministerija pranešė, kad profesinė sąjunga esą pati nori, kad jos veikla būtų sustabdyta.  

Tačiau SNATEGS gyvuoja ir nesiruošia pasiduoti, ir jai reikalinga Jūsų parama.

Kviečiame skirti minutėlę laiko ir pasirašyti po laišku Alžyro valdžios institucijoms, reikalaujant nutraukti karą prieš nepriklausomą profesinę sąjungą.

Nuoroda į puslapį anglų kalba:

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=3656

Rusų kalba:

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=3683

 

Profesinės sąjungos reiškia palaikymą buvusiam Brazilijos prezidentui

Pasaulinė profesinių sąjungų konfederacija (ITUC), kartu su profesinėmis sąjungomis visame pasaulyje, reiškia solidarumą su buvusiu Brazilijos prezidentu Luiz Inácio Lula da Silva (prezidentavusiu 2003-2011 m.).

Sausio 24 d. Regioninis apeliacinis teismas priėmė sprendimą pripažinti Lulą da Silva kaltu, remiantis politinių oponentų suklastotais kaltinimais. Šis teismo sprendimas taps esmine kliūtimi buvusiam prezidentui pakartotinai kandidatuoti Brazilijos prezidento rinkimuose. Korumpuotos politinės jėgos, kartu ir Brazilijos kongresu, šiuo būdu bando sunaikinti gerą Lulos da Silva reputaciją ir sumažinti jo įtaką.

Anksčiau buvęs profesinių sąjungų lyderiu, Luiz Inácio Lula da Silva laikomas šiuolaikinės, demokratiškos Brazilijos tėvu. Kurį laiką kalintas karinės diktatūros, vėliau jis tapo sėkmingiausiu prezidentu Brazilijos istorijoje, padėjęs milijonams žmonių išsivaduoti  nuo skurdo, kūręs bendru gėriu paremtus valstybės pagrindus.

Lietuvos profesinės sąjungos ragina būti solidariais su  Luiz Inácio Lula da Silva ir profesinių ąjungų atstovais visame pasaulyje pasirašant palaikymo laišką paspaudus šią tiesioginę nuorodą (reikės užpildyti tik porą laukelių, tad užtruksite vos minutėlę):

http://www.standwithlula.org/en

 Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija