Pereiti prie turinio

LPSK tarybos posėdyje – apie gynybos mokestį, profesinių sąjungų teises bei darbuotojų atstovavimo iššūkius

Dalintis:

Kovo 27 d. nuotolinėmis ryšio priemonėmis įvyko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) tarybos posėdis, kuris prasidėjo diskusija dėl gynybos mokesčio.

Tarybos nariai liko prie ankstesnės pozicijos, jog gynybos mokesčio didinimas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) didinimo sąskaita būtų didelė klaida, nes tai turėtų įtakos visoms gyventojų grupėms dėl prekių ir paslaugų brangimo.

Aptarti ir siūlomi LR profesinių sąjungų įstatymo pokyčiai, kurie, profesinių sąjungų nuomone, apribotų jų veiklos laisvę, Gegužės 1 d. minimos Tarptautinės darbo dienos paminėjimo planai.

Vėliau vyko susitikimas su Socialinės apsaugos ir darbo viceministru Vytautu Šilinsku, kuriame diskutuota apie socialinio dialogo stiprinimą, aukštesnio lygmens kolektyvinius susitarimus, darbuotojų atstovavimą, įstaigų ir įmonių vadybos kultūrą, migracijos politiką bei problemas.

Posėdyje buvo pateikta ir Kontrolės komisijos ataskaita, taip pat buvo tvirtinami Konfederacijos bei LPSK jaunimo centro 2023 metų sąmatos vykdymas ir 2024 metų sąmatos planai, aptariami narystės klausimai.

LPSK taryobos posėdyje Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijai atstovavo pirmininkė Dalia Jakutavičė, jos pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė bei Federacijos tarybos narys, UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis” darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Gediminas Kriščiūnas.