Pereiti prie turinio

LPPSF tarybos posėdyje aptarti organizacijos veiklos prioritetai ir iššūkiai

Dalintis:

Lapkričio 14 d., Kaune, viešbučio „Europa Royale“ konferencijų centre, vyko Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) tarybos posėdis. Į jį atvyko LPPSF sudėtyje esančių profesinių sąjungų pirmininkai ir aktyvų atstovai.   

Posėdis prasidėjo naujų Tarybos narių pristatymu: LPPSF pimininkas informavo, jog nuo lapkričio 1 dienos Federaciją papildė Aviacijos darbuotojų profesinė sąjunga, kuriai vadovauja pirmininkė Sonata Jakštonytė, taip pat keitėsi ir UAB „Radviliško šiluma“ profesinės sąjungos pirmininkas – nuo šiol jai vadovauja Vytautas Mičiulis, spalį pakeitęs ilgametį pirmininką Petrą Motekaitį.  

Vėliau J. Neverauskas pristatė LPPSF veiklą nuo paskutinio Tarybos posėdžio, įvykusio vasarį. Jis pažymėjo, kad šiuo metu Federacija vienija apie 3300 narių, iš jų moterų – 920, jaunimo – 400, ją sudaro 39 pirminės organizacijos, kurioms vadovauja 14 moterų pirmininkių ir 25 vyrai.

Federacijos mastu yra pasirašytos 28 kolektyvinės sutartys, dengiančios apie 14 tūkst. darbuotojų, 3 iš jų galioja tik profesinės sąjungos nariams (išskyrus kai kuriuos punktus).

Taip pat buvo pristatyti LPPSF atstovai tarptautinėse organizacijose: Eglė Kukštaitė ir Deividas Činikas (Kauno regiono energetinių įmonių jungtinė darbininkų profsąjunga), Birutė Daškevičienė (Achemos darbuotojų profesinė sąjunga), Juozas Neverauskas ir Jurga Subačiūtė Žemaitienė (LPPSF pirmininko pavaduotoja).

Aptarti ir iššūkiai bei problemos pirminėse organizacijose, narystės pokyčiai, tarptautinė veikla, Federacijos veiklos prioritetai 2020 metams. Nutarta, jog bus siekiama aktyvesnio naujų narių pritraukimo, dar aktyviau dirbama su tarptautiniais partneriais, projektais.    

Posėdžio dalyviai diskutavo ir apie Federacijos 2019 m. išlaidų-pajamų sąmatos įvykdymą bei 2020 m. biudžetą, tvirtino naują valdybos sudėtį, Federacijos ataskaitinio-rinkiminio suvažiavimo, įvyksiančio 2020 metų gegužės 15 dieną, organizacinius klausimus, tradicinius renginius.

Nuspręsta, kad kitų metų jubiliejinės, 25-osios, Lietuvos pramonės darbuotojų šeimų sporto žaidynės vyks Šventojoje, birželio 13-14 dienomis, o 17-asis Lietuvos pramonės  profesinių sąjungų federacijos įmonių meistriškumo konkursas numatomas 2020 m. rugpjūčio 22-23 dienomis, taip pat Šventojoje.

Tarybos nariai buvo supažindinti ir su darbo teisės aktualijomis bei Darbo kodekso naujovėmis. Juos pristatė Federacijos pirmininko pavaduotoja, teisininkė Dalia Jakutavičė.

O Valstybinės darbo inspekcijos prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno skyriaus atstovai Ligita Klapavščiuk, Mantė Ajauskienė ir Adas Baliukevičius kalbėjo apie darbo santykių nutraukimo pagrindus ir ypatumus, darbo ir poilsio laiko režimo aktualijas, atsakė į gausius posėdžio dalyvių klausimus.  

Kitas LPPSF tarybos posėdis vyks 2020 m. vasario 14 dieną.