Pereiti prie turinio

LPPSF pirmininkė D. Jakutavičė dalyvavo diskusijoje apie trumpesnę darbo savaitę

Dalintis:

Vasario 28 d. Vilniuje, Martyno Mažvydo bibliotekoje, įvyko diskusija apie trumpesnę darbo savaitę.

Joje dalyvavo darbdavių, profesinių sąjungų, VDI atstovai, politikai, teisininkai.

Panelinėje diskusijoje diskutavo ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininkė Dalia Jakutavičė.

Pirmininkė pažymėjo, jog jos vadovaujama organizacija vienija profesines sąjungas tokių bendrovių, kuriose iš esmės socialinis dialogas vyksta sklandžiai (pavyzdžiui, energetikos įmonės). Ir tai, kas dabar diskutuojama viešajame sektoriuje dėl papildomų išeiginių, lankstaus darbo laiko ir kitų papildomų garantijų, energetikos įmonėse jau senokai tariamasi su darbdaviu per kolektyvines derybas.

Ji pabrėžė, kad lankstus darbo laikas neturėtų būti klūtis teikti kokybiškas paslaugas, tarkime šilumos ir elektros tiekimas turi būti garantuojamas nepertraukiamai. Taip pat darbo laiko trumpinti neišeina ir per audras ar sistemų sutrikimus bei gedimus.

D. Jakutavičė sakė, kad poreikis trumpesniam darbo laikui ar su tuo susijusioms papildomoms garantijoms turėtų išplaukti iš pačių darbuotojų, ir geriausia tai daryti susitelkus į profesinę sąjungą, kuri turi galią kolektyviai išreikšti darbuotojų lūkesčius darbdaviui.

Pirmininkė atkreipė dėmesį, kad darbuotojai vis dar nedrąsiai naudojasi profesinės sąjungos galia – galbūt iš baimės? Visgi, bijoti nereikėtų, nes dabar yra tikrai palankus metas tartis su darbdaviu, nes darbuotojų trūksta, ir darbdaviai linkę ieškoti sprendimų siekiant išlaikyti juos darbo vietose.

Visą diskusiją apie trumpesnę darbo savaitę galima peržiūrėti pasekus šią nuorodą: