Pereiti prie turinio

Lenkijoje atleisti „Castoramos” profesinių sąjungų lyderiai dar kartą prašo palaikymo

Dalintis:

Prieš porą mėnesių informavome apie tai, kad Tarptautinė komercijos profesinė sąjunga  „UNI Commerce“ kviečia viso pasaulio profesines sąjungas ir darbuotojus pasirašyti peticiją ir palaikyti neteisėtai iš darbo atleistus Lenkijos prekybos tinklo „Castorama“ profesinių sąjungų aktyvistus, reikalaujant vadovybės grąžinti juos į darbą, gerbti profesinių sąjungų teises ir užmegztų konstruktyvų dialogą su bendrovėje veikiančia profesine sąjunga „Castorama Solidarumas“.  

Tąkart buvo sulaukta tikrai nemažai reakcijų bei palaikymo, taip pat ir iš mūsų tautiečių. Tačiau „Castoramos“ darbuotojai sako, kad įmonės vadovybė ir toliau ignoruoja peticijoje pateiktus prašymus, todėl prašoma ir tolesnio palaikymo pasirašant peticiją dar kartą. Pažymėtina, kad pasirašiusieji ankstesnę peticiją, gali vėl pasirašyti naująją, kurią galima rasti pasekus šią tiesioginę nuorodą:

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=4306    

Primename, kad  „Castorama“ yra britų tarptautinės namų apyvokos reikmenų korporacijos „Kingfisher PLC“ prekės ženklas. 80-je parduotuvių visoje Lenkijoje dirba per 12 000 darbuotojų.

Nuo 2018 m. rugsėjo mėn. darbdavys tendencingai žlugdo profesinių sąjungų veiklą, o šių metų spalio mėnesį atleido 10 aktyviausių šios bendrovės profesinių sąjungų lyderių, įskaitant Wojciechą Kasprzyką, „Castorama Solidarumas“ profesinės sąjungos pirmininką.

Darbdavys šį atleidimą bandė pateisinti motyvuodamas tuo, jog atleistieji darbuotojai esą vykdė „veiklą, darančią žalą įmonei“ ir tuo būdu „sugadino darbdavio įvaizdį“. Tačiau jie paprasčiausiai naudojosi interneto platformomis ir socialiniais tinklais, kad padėtų darbuotojams ir juos suvienytų. Jie taip pat atvirai išreiškė savo nuomonę apie priešišką darbdavio požiūrį į profesines sąjungas ir socialinio dialogo vengimą.

Ačiū Jums už skirtą laiką!

Parengta pagal labourstartcampaigns.net informaciją