Pereiti prie turinio

Lenkijoje atleisti „Castorama” profesinių sąjungų lyderiai prašo palaikymo

Dalintis:

Tarptautinė komercijos profesinė sąjunga  „UNI Commerce“ kviečia viso pasaulio profesines sąjungas ir darbuotojus palaikyti neteisėtai iš darbo atleistus Lenkijos prekybos tinklo „Castorama“ profesinių sąjungų aktyvistus, reikalaujant vadovybės grąžinti juos į darbą.

„Castorama“ yra britų tarptautinės namų apyvokos reikmenų korporacijos „Kingfisher PLC“ prekės ženklas. 80-je parduotuvių visoje Lenkijoje dirba per 12 000 darbuotojų.

Pažymėtina, kad nuo 2018 m. rugsėjo mėn. darbdavys tendencingai žlugdo profesinių sąjungų veiklą, o šių metų spalio mėnesį atleido 10 aktyviausių šios bendrovės profesinių sąjungų lyderių, įskaitant Wojciechą Kasprzyką, „Castorama Solidarumas“ profesinės sąjungos pirmininką.

Darbdavys šį atleidimą bandė pateisinti motyvuodamas tuo, jog atleistieji darbuotojai esą vykdė „veiklą, darančią žalą įmonei“ ir tuo būdu „sugadino darbdavio įvaizdį“. Tačiau jie paprasčiausiai naudojosi interneto platformomis ir socialiniais tinklais, kad padėtų darbuotojams ir juos suvienytų. Jie taip pat atvirai išreiškė savo nuomonę apie priešišką darbdavio požiūrį į profesines sąjungas ir socialinio dialogo vengimą.

Prašome skirti minutėlę ir paremti mūsų kaimyninės šalies kolegas, siunčiant kreipimąsi į bendrovės „Castorama“ generalinį direktorių bei vietos vadovybę pasekus šią tiesioginę nuorodą:

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=4253

Ačiū Jums už skirtą laiką!

 

Parengta pagal labourstartcampaigns.net informaciją