Pereiti prie turinio

Kviečiame pasirašyti peticiją dėl to, kad GPM mokestis, skiriamas paramos gavėjams, nebūtų mažinamas

Dalintis:

Seime svarstomi įstatymų projektai, kuriais siūloma nuo 2020 m. sumažinti gyventojų paramai skiriamo GPM mokesčio dydį. Valdantieji šį žingsnį motyvuoja tuo, jog dėl numatomo bruto darbo užmokesčio indeksavimo 2020 metais pervedamas gyventojų pajamų mokestis paramos gavėjams neva apie 17,5 mln. eurų sumažintų valstybės biudžeto pajamas.

Jokių paskaičiavimų, kaip ši suma gauta nei iš projektų rengėjų, nei iš Finansų ministerijos nepavyko gauti.

Siekiama, kad asmenims, turintiems teisę gauti paramą pagal Labdaros ir paramos įstatymą, mokesčio dydis mažėtų nuo 2 iki 1,2 procento; profesinėms sąjungoms arba profesinių sąjungų susivienijimams – nuo 1 iki 0,6 procento.
Nevyriausybinės organizacijos, profesinės sąjungos yra nusivylę, kad tokiu svarbiu klausimu nebuvo tariamasi su jomis, juolab kad didžiulį pasitikėjimą rinkimuose valdantieji gavo būtent už jų pažadus didžiausią dėmesį skirti jautriausioms socialinėms grupėms.
„O dabar matome, kad dėl ydingos mokesčių reformos, kuri užuot papildžiusi valstybės biudžetą jį dar labiau nuskurdino, dabar turime kentėti visi, kuriems ir taip nelengva. Tuos darbus, kurių nepadaro valstybė, turime atlikti mes, NVO, profesinės sąjungos, o užėjus kalbai apie biudžeto išlaidas, iš karto atsiduriame pirmi eilėje. Ne mes turime kamšyti skyles.

Nuo 2004 m. Lietuvos gyventojai turi teisę pasirinkti, kam paskirti dalį savo mokesčių. Ne visi tuo pasinaudoja, didelė dalis tam skirtinų lėšų kasmet lieka šalies biudžete.

Reikalaujame, kad mokesčio dydis procentais, gyventojų skiriamas organizacijoms, turinčioms teisę į paramą, nebūtų keičiamas.”, – pažymima šių organizacijų parengtos peticijos kreipimesi.

Kviečiame pasirašyti ir platinti peticiją dėl gyventojų skiriamos GPM dalies paramos gavėjams, tarp jų – ir profesinėms sąjungoms, mažinimo.

https://www.peticijos.lt/visos/74976/salin-rankas-nuo-gyventoju-skiriamos-paramos/?fbclid=IwAR36w-rapue7i8r2h8eKU3dwWyZ5sssTN2naM6ijhBH6zbCAbTUig1kIL_A