Pereiti prie turinio

Kviečiame palaikyti persekiojamus Panamos profesinių sąjungų lyderius

Dalintis:

2024-ieji dar tik prasidėjo, tačiau profesinės sąjungos pasaulyje jau susiduria su pasipriešinimu ir susidorojimu.

Panamos vyriausybė paskelbė karą kolegoms iš SUNTRACS, statybininkų profesinės sąjungos, priklausančios Statybos ir medienos darbuotojų tarptautinei organizacijai (BWI).

Kaip praneša BWI, Panamos valdžios institucijos ėmėsi drastiškų persekiojimo ir bauginimo veiksmų po to, kai ši profesinė sąjunga protestavo prieš vyriausybės ketinimus sudaryti 40 metų trukmės kasybos pramonės koncesijos susitarimą su transnacionaline bendrove First Quantum Minerals.

Profesinės sąjungos mano, kad sektoriaus perleidimo šiai korporacijai atveju, būtų padaryta didžiulė socialinė ir aplinkosauginė žala.

Tuo metu, po šių sėkmingų protestų, vyriausybė apkaltino SUNTRACS lyderius „terorizmu“.

Vietinė prokuratūra įvardina kolegas padarius nusikaltimus laisvei ir ekonominei santvarkai, kenkiant Panamos visuomenei. Be to, lapkričio 13 d. valstybinis taupomasis bankas uždarė SUNTRACS banko sąskaitas.

BWI ir SUNTRACS ragina visą tarptautinį profesinių sąjungų judėjimą parodyti solidarumą su šiais drąsiais darbuotojais Panamoje ir reikalauti, kad Panamos vyriausybė gerbtų asociacijų laisvę bei nustotų persekioti profesines sąjungas.

Kviečiame pasirašyti tarptautinę peticiją – tai tetruks minutę:

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=5376&fbclid=IwAR3UVHs1n-ECOg6FcJHfsasulI1PTkR2bljJ_W5yPYOZWx7WfkTlzWfAu0Y