Pereiti prie turinio

Kviečiame palaikyti Kazachstano nepriklausomų profesinių sąjungų lyderius!

Dalintis:

Represijos ir smurtiniai fiziniai išpuoliai prieš nepriklausomų profesinių sąjungų lyderius ir aktyvistus Kazachstane tęsiasi. 2019 m. liepos 17 d. nepriklausomos Degalų ir energijos gamybos darbuotojų profesinės sąjungos „Orus darbas“ lyderis Erlanas Baltabajus buvo nuteistas 7 metams kalėti, taip pat jam 7 metus bus draudžiama vykdyti bet kokią viešąją veiklą.

Be to, teismo sprendimu, buvo sustabdyta ir minėtos profesinės sąjungos, kuriai E. Baltabajus vadovavo, veikla.

Baudžiamoji byla prieš Erlaną Baltabajų buvo pradėta dar 2018 m. rugsėjį, siekiant apriboti jo aktyvią profsąjunginę veiklą ir principinę poziciją remiant kitas Kazachstano nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos (KNPRK) organizacijas bei lyderius dėl jų neteisėto laisvių apribojimo.

Baudžiamosiomis bylomis prieš KNPRK vadovus Larisą Charkovą, Amin Eleusinov ir Nurbek Kušakbajev buvo siekiama nutildyti nepriklausomų profesinių sąjungų aktyvistus ir užkirsti kelią kitų lyderių aktyviai veiklai reikalaujant asociacijų laisvės šalyje.

Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija (ITUC), Tarptautinė pramonės profesinių sąjungų profesinė sąjunga (IndustriALL) ir kitos profesinių sąjungų organizacijos, kartu su tarptautinių kampanijų tinklu „Labourstart“, parengė peticiją Kazachstano prezidentui Kassym-Jomart Tokayev ir kitiems valdžios atstovams su prašymu daryti viską, kad Erlanas Baltabajus būtų išlaisvintas ir jam būtų leista grįžti į darbinę veiklą.

Taip pat peticijoje raginama atmesti visas sankcijas kitiems nuteistiems nepriklausomų profesinių sąjungų lyderiams, leisti atnaujinti  Kazachstano nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos veiklą bei užtikrinti darbuotojų teises steigti ir prisijungti prie savo pasirinktų profesinių sąjungų pagal Kazachstano Konstituciją ir šios šalies tarptautinius įsipareigojimus pagal Tarptautinės darbo organizacijos 87 ir 98 konvencijas dėl asociacijų laisvės ir kolektyvinių derybų.  

Kviečiame palaikyti Kazachstano kolegas ir pasirašyti peticiją pasekus šią tiesioginę nuorodą:

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=4172

Ačiū už Jūsų solidarumą!

 

Parengta pagal ITUC, IndustriALL ir Labourstart informaciją