Pereiti prie turinio

Kviečiame palaikyti dėl geresnių darbo sąlygų kovojančius ukrainiečius

Dalintis:

Rugsėjo 3 d. Ukrainos Kryvyi Rih geležies rūdos gamyklos (KZRK) valdomos Žovtnevo (Lugansko raj.) kasyklos kalnakasiai pradėjo pogrindžio protestą, reikalaudami padidinti darbo užmokestį, užkirsti kelią darbo saugos vertinimo pažeidimams, pagerinti darbo sąlygas ir suteikti lengvatas pensinio amžiaus kalnakasiams dėl sunkių darbo sąlygų.
Šią protesto akciją palaiko Ukrainos nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacija (KVPU) ir Pasaulinė pramonės profesinių sąjungų profesinė sąjunga (IndustriALL Global Union).

Protestai išplito dar trijose kasyklose – Gvardijske, Ternivske ir Batkivščinoje. Iš viso protestuoja per 400 kalnakasių.

Nuo rugsėjo 18 d. 170 protestuojančių kalnakasių tebėra po žeme, ir jų sveikata dėl kenksmingos aplinkos kasdien blogėja. Kalnakasių artimieji taip pat surengė solidarumo protestus Kryvyi Rih ir Kijeve, ir yra pranešimų apie kalnakasiams ir jų šeimų nariams darytą spaudimą dėl jų teisėtų reikalavimų.

Norintieji paremti Ukrainos darbuotojus ir jų reikalavimus kviečiami pasirašyti tarptautinę peticiją, adresuotą geležies rūdos gamyklos KZRK vadovybei. Peticijoje gamyklos vadovai raginami pradėti derybas su kalnakasiais ir juos atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis bei susilaikyti nuo bet kokių represijų prieš protestuotojus, profesinių sąjungų aktyvistus ir jų šeimos narius.

Peticiją rasite pasekę šią tiesioginę nuorodą:
https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi…

Dėkojame už solidarumą!

 

Šaltinis: labourstartcampaigns.net