Pereiti prie turinio

Kazachstane vėl įkalintas profesinių sąjungų lyderis E. Baltabajus

Dalintis:

Kazachstane vėl suimtas ir 5 mėnesiams įkalintas nepriklausomos Degalų ir energijos gamybos darbuotojų profesinės sąjungos „Orus darbas“ lyderis bei Kazachstano nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos (KNPRK) viceprezidentas Erlanas Baltabajus.

Primename, kad E.Baltabajus, buvo nuteistas 2019 m. liepos 17 d., 7 metams kalėti. Tačiau naktį į rugpjūčio 9–10 d., tarptautinės kampanijos ir kolegų iš viso pasaulio solidarumo dėka, jis buvo išlaisvintas.

E. Baltabajus buvo kaltinamas dėl lėšų iššvaistymo ir įkalintų KNPRK kolegų palaikymo. Tiesa, jis išties viešai smerkė savo kolegų įkalinimą, tačiau kaltinimai dėl lėšų iššvaistymo buvo melagingi.  

Tarptautinis profesinių sąjungų judėjimas tąkart pasmerkė bausmę ir pradėjo didžiulę kampaniją už šio profesinių sąjungų lyderio išlaisvinimą inicijuodamas peticiją, kurią kvietėme pasirašyti ir mūsų tautiečius.

„Erlano Baltabajaus įkalinimas yra visiškai nepateisinamas. Visas baudžiamasis procesas prieš jį laužo visas teisingumo tradicijas.

Reikalaujame Kazachstano valdžios institucijas padaryti viską, kad E. Baltabajus būtų išlaisvintas, o taip pat kad būtų panaikinti  nepagrįsta ir politiškai motyvuota bausmė“, – sakė Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) generalinė sekretorė Sharan Burrow.

 

Parengta pagal ituc-csi.org informaciją