Pereiti prie turinio

J. Neverauskas: palaikome Danijos kolegas jiems sudėtingu laikotarpiu

Dalintis:

Šiandien, kovo 19 d., Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija kartu su kolegomis iš kitų šakų profesinių sąjungų išsiuntė solidarumo laišką Danijos viešųjų paslaugų profesinėms sąjungoms, kurios kovo 22 d. organizuoja mitingą siekiant atkreipti Danijos vyriausybės dėmesį į vilkinamas kolektyvines derybas viešajame sektoriuje.

„Su danais visuomet turėjome glaudų ir sklandų bendradarbiavimą visą nepriklausomybės laikotarpį. Be to, iš Danijos profesinių sąjungų ne kartą esame sulaukę įvairiopos paramos: ypač vertiname jų gerąją patirtį kolektyvinėse derybose ir darbuotojų atstovavimo srityje. Todėl šiandien negalime likti abejingais ir palaikome kolegas jiems sudėtingu laikotarpiu. Tikimės, kad visų mūsų solidarumas įkvėps bendražygius Danijoje ir jiems pavyks grįžti prie derybų stalo su darbdaviais“, – viliasi Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas.

Primename, kad Danijos viešojo sektoriaus profesinės sąjungos kovo 22 d. organizuoja daugiatūkstantinį mitingą, kurio tikslas – suplanuoti veiksmus siekiant atkreipti vyriausybės dėmesį bei grįžti prie derybų stalo. Planuojama, kad į mitingą susiburs per 10 000 profesinių sąjungų atstovų ir jis bus didžiausias iki šiol buvęs masinis susibūrimas Danijoje.

Pažymėtina, jog viešojo sektoriaus profesinės sąjungos pradėjo derybas dėl bendrų reikalavimų: darbo užmokesčio padidinimo mažas pajamas gaunantiems darbuotojams, ypač moterims, taip pat dėl tam tikrų profesinių grupių darbo valandų sumažinimo, kt.

Profesinės sąjungos mano, kad po 10 metų trukusios finansinės krizės ir darbo užmokesčio apribojimų jų reikalavimas pakelti viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokestį iki realaus, šiandieninę rinką ir pokyčius privačiame sektoriuje atitinkančio, dydžio yra visiškai teisėtas. Tačiau darbdaviai pademonstravo visišką nenorą derėtisTačiau darbdaviai pademonstravo visišką nenorą derėtis ir streiko atveju grasina lokautu net 90 proc. viešojo sektoriaus darbuotojų.

 

Šiuo metu yra vykdomas tarpininkavimo procesas, ir iki oficialios jo pabaigos nei profesinės sąjungos, nei darbdaviai negali imtis jokių aktyvių veiksmų (pavyzdžiui, streiko ar lokauto).

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija