Pereiti prie turinio

Istorinis įvykis: pirmą kartą svarbią konvenciją dėl vaikų darbo ratifikavo visos TDO narės

Dalintis:

Nuotrauka: ilo.org

Pirmą kartą Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) istorijoje tarptautinę darbo konvenciją ratifikavo visos valstybės narės: rugpjūčio 4-ąją  Konvenciją Nr. 182 dėl blogiausių vaikų darbo formų ratifikavo paskutinioji iš narių – Tongos Karalystė, ir ši konvencija yra greičiausiai ratifikuota konvencija per visą TDO istoriją nuo tada, kai ją prieš 21 metus priėmė Tarptautinė darbo konferencija. 

„Visuotinis 182 konvencijos ratifikavimas yra istorinės svarbos įvykis, reiškiantis, kad visi vaikai dabar turi teisinę apsaugą nuo blogiausių vaikų darbo formų. Tai atspindi globalų įsipareigojimą, kad blogiausios vaikų darbo formos, tokios, kaip vergija, vaikų išnaudojimas ginkluotuose konfliktuose prostitucijai, pornografijai ir neteisėtai veiklai, pavyzdžiui, prekybai narkotikais ir pavojingiems darbams,  keliantiems pavojų vaikų sveikatai, moralei ar psichologinei gerovei, neturi vietos mūsų visuomenėje“, – sakė TDO generalinis direktorius Guy Ryder. 

Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) generalinė sekretorė Sharan Burrow komentuodama šį istorinį žingsnį sakė, kad visuotinis TDO 182 konvencijos ratifikavimas yra tinkamas priminimas apie TDO standartų svarbą ir poreikį daugiašaliams globalių problemų sprendimais. „Vaikų darbas yra šiurkštus pagrindinių žmogaus teisių pažeidimas, todėl TDO narės ir tarptautinė bendruomenė privalo užtikrinti, kad ši konvencija būtų įgyvendinta visapusiškai, įskaitant deramo patikrinimo principą pasaulinėse tiekimo grandinėse“, – sakė ji. 

Šis visuotinis ratifikavimas yra dar vienas žingsnis link konkretesnių Nobelio taikos premijos laureato Kailash Satyarthi siekių. Kažkada jis sakė: „Aš svajoju apie pasaulį, kuriame pilna saugių vaikų ir saugios vaikystės, apie pasaulį, kuriame kiekvienas vaikas naudojasi laisve būti vaiku.“ 

TDO apskaičiavo, kad pasaulyje dirba 152 milijonai vaikų, iš kurių 73 milijonai dirba pavojingą darbą. 70 proc. viso vaikų darbo koncentruojasi žemės ūkyje, ir dažniausiai tai yra susiję su skurdu ir tėvų sunkumais ieškant padoraus darbo. 

Tai yra viena iš aštuonių TDO pagrindinių konvencijų, kurios apima vaikų darbo, priverstinio darbo panaikinimą, su darbu susijusios diskriminacijos panaikinimą ir teises į asociacijų laisvę bei kolektyvines derybas. Šie principai taip pat įtraukti į TDO deklaraciją dėl pagrindinių principų ir teisių darbe (1998 m.).

 

Šaltinis: ilo.org