Pereiti prie turinio

IndustriAll Europe suvažiavime Baltijos šalims atstovaus Jurga Subačiūtė-Žemaitienė

Dalintis:

Šiandien įvyko Europos pramonės profesinės sąjungos (IndustriAll Europe) Šiaurės šalių regiono koordinacinės grupės (Nordic IN) posėdis. Jame Lietuvai bei trims Baltijos šalims atstovavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininko pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė. Jis, atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją dėl koronaviruso pandemijos, buvo organizuojamas nuotoliniu būdu.

Posėdyje didžiausias dėmesys buvo skirtas artėjančiam IndustriAll Europe kongresui, kuris planuojamas gegužės 25-28 dienomis, Tesalonikuose (Graikija). Iškilus klausimui, kas kongrese galėtų atstovauti Baltijos šalims, koordinacinės grupės nariai vienbalsiai patvirtino Jurgos Subačiūtės-Žemaitienės kandidatūrą.

Taip pat buvo diskutuojama dėl pasiūlymų Europos socialinių teisių ramsčiui. Šiaurės šalių profesinės sąjungos siūlo, kad šiame dokumente būtų įtvirtinta nuostata, jog Europos socialinių teisių ramstis turi būti įgyvendintas nepažeidžiant nacionalinių socialinių partnerių autonomijos ir laikantis nacionalinių tradicijų bei darbo santykių sistemų. Tačiau dėl šio pasiūlymo dar yra diskutuojama.

Pasak J. Subačiūtės-Žemaitienės, šiandieninis posėdis buvo geras pavyzdys, kad net ir tokioje sudėtingoje situacijoje, kuri visame pasaulyje susiklostė dėl viruso COVID-19, įmanoma susitelkti, bei šiuolaikinių techninių priemonių pagalba, toliau dirbti net ir neišeinant iš namų.

Kitas Nordic IN posėdis nuotoliniu būdu planuojamas balandžio 14 dieną.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija