Pereiti prie turinio

IndustriAll Europe profesinė sąjunga švenčia dešimtmetį

Dalintis:

Gegužės 16 d., Europos pramonės profesinė sąjunga (IndustriAll Europe) švenčia 10 metų jubiliejų. Ši organizacija, vienijanti daugiau nei 7 milijonus pramonės darbuotojų, buvo įkurta 2012 m. gegužės 16 d, susijungus Europos tekstilės, drabužių ir odos profesinių sąjungų federacijai (ETUF-TCL), Europos metalo apdirbėjų federacijai (EMF) ir Europos kasybos, chemijos ir energetikos darbuotojų federacijai (EMCEF). 

IndustriAll Europe sukūrimas reiškė, kad nuo tos dienos daugumai pramonės darbuotojų Europos lygiu atstovaus viena Europos profesinių sąjungų organizacija.

„Profesinių sąjungų susijungimas niekada nėra lengvas procesas. Iš trijų skirtingų šakų turėjome sukurti vieningą organizaciją. Tačiau šiandien galime su pasididžiavimu žvelgti į praėjusį dešimtmetį. Kartu esame daug pasiekę, ir visų pasiekimų neįmanoma išvardinti. Šiandien IndustriAll Europe yra žinoma, pripažinta ir gerbiama už savo patirtį bei indėlį, ir šis įvertinimas auga. 

Kartu sprendžiame darbuotojų problemas įmonės ar sektoriaus lygiu, rūpinamės pramonės ateitimi, siekiame sustiprinti teisę į kolektyvines derybas, demokratiją darbe. 

Pokyčiai turi tapti galimybe kiekvienam darbuotojui ir kiekvienam Europos regionui. Europa turi tapti lygesnė”, – sakoma IndustriAll Europe vadovų pranešime sukakties proga.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) vadovė Dalia Jakutavičė išsiuntė sveikinimą IndustriAll Europe vadovams ir darbuotojams.

„Didžiuojamės, kad esame šios rimtos organizacijos nariais. Žvelgiant iš šiandienos įvykių perspektyvos, galime drąsiai teigti, kad mūsų nariai, būdami nedidelės šalies piliečiais, gali jaustis saugiau žinodami, kad turi tvirtą europinio lygmens profesinės sąjungos užnugarį. 

Laukia daug iššūkių, bet mes tvirtai tikime, kad būdami kartu įveiksime kliūtis ir sunkumus. Profesinių sąjungų istorija ir dabartiniai įvykiai rodo solidarumo galią.

LPPSF darbuotojų ir visos bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkojame už Jūsų vertingą pagalbą ir indėlį, ypač remiant „Achemos“ darbuotojus bei jų streiko reikalavimus”, – pažymi D. Jakutavičė.