Pereiti prie turinio

I. Ruginienė: profesinėms sąjungoms siekti proveržio darbo santykiuose buvo ir tebėra nelengva

Dalintis:

Praėjusį penktadienį, Nacionalinėje Mažvydo bibliotekoje, vyko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto organizuota konferencija „Kada (ne)vyksta reformos: Darbo kodekso reforma per adaptyviosios lyderystės prizmę“. Joje dalyvavo ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas. 

„Dažnai norime, kad pokyčių imtųsi ir juos „stumtų“ stiprūs lyderiai, taip užkraudami jiems atsakomybę ir perkeldami ant jų pečių visą pokyčių naštą. Iš dalies taip nutinka, nes siejame lyderystę ir vadovavimą – reikalaujame, inicijuoti ir padaryti, tačiau mažiau kreipiame dėmesio į tai, kiek kiekvienas dalyvaujame, prisidedame ir mobilizuojame.Tačiau tikime, kad tik suprasdami ir mobilizuodami kitus galime įgyvendinti ilgalaikius pokyčius.”, – sakoma organizatorių parengtoje informacijoje. 

Diskusijoje apie Darbo kodekso reformą dalyvavo darbdavių, valdžios ir akademinio pasaulio atstovai. Profesinėms sąjungoms pokalbyje atstovavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

I. Ruginienė akcentavo, kad, derantis dėl Darbo kodekso, darbuotojų atstovams buvo itin sudėtinga pasiekti proveržį. Pasak jos, profesinės sąjungos nebuvo lygiavertėje padėtyje su darbdaviais. Ypač kai pakeitimais labiau suinteresuotos profesinės sąjungos, bet pasakoma, jog, darbdavių ir darbuotojų atstovams tarpusavyje nesusitarus, liks, kaip yra. Todėl pastariesiems reikėjo kur kas labiau stengtis, kad situacija pasikeistų.

Straipsnyje naudota lpsk.lt ir tspmi.vu.lt informacija