Pereiti prie turinio

Federacijos moterys būrėsi viename jaukiausių šalies kurortų – Druskininkuose

Dalintis:

Balandžio 5-6 dienomis Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) moterys susibūrė į renginį-mokymus „Dainavos“ konferencijų centre, Druskininkuose.

Į juos susirinko 25 dailiosios lyties atstovės iš įvairių įmonių, kurių profesinės sąjungos priklauso LPPSF: AB „Elektros skirstymo operatorius“, AB „Achema“, UAB „Agrochema“, AB „Litgrid“, AB „Panevėžio energija“, AB „Kauno energija“, UAB „Ignalinos šilumos tinklai“, UAB „Vilniaus šilumos tinklai“, AB „Lietuvos energijos gamyba“, UAB ‚Kaefer“.

Dalyves pasitiko nuostabus, pavasariškas oras ir turininga dviejų dienų mokymų programa su charizmatiškais pranešėjais.

Sveikinimo žodį moterims tarė Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Moterų sektoriaus pirmininkė Irena Petraitienė. Abu pažymėjo, kad labai svarbu, jog moterys kuo aktyviau burtųsi ir pačios vieningai imtųsi iniciatyvos keisti visuomenėje vyraujančius diskriminuojančius stereotipus apie moteris tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbo aplinkoje.

Specialiai iš Briuselio į moterų renginį atvyko Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė, Europos Rytų kaimynų tęstinio darbo komiteto pirmininkė Indrė Vareikytė. Ji skaitė pranešimą „Ar įmanomos lygios galimybės darbo rinkoje?“.

Pasak jos, moterų ir vyrų lygybė darbo rinkoje bus iš tiesų įgyvendinta tada, kai priimsime sąmoningą sprendimą, kad tai įvyktų, neapsiribodami tik gražiomis deklaracijomis dokumentuose. Tiesa, pastarųjų metų tendencijos rodo, jog, nepaisant to, kad moterys Lietuvoje balsavimo teisę išsikovojo prieš šimtmetį, prireiks dar šimto metų, kad šalyje būtų užtikrinta visiška lygybė.

„Beje, tyrimai byloja, kad yra tik 6 šalys visame pasaulyje, kuriose moterims gyventi saugiausia: tai Belgija, Danija, Prancūzija, Latvija, Liuksemburgas ir Švedija. Faktas, kad mūsų kaimynė Latvija yra šiame sąraše, byloja, kad tikrai dar turime daug ką nuveikti, kad mūsų šalyje sąlygos moterims būtų tiek pat palankios, kiek ir vyrams“, – įsitikinusi I. Vareikytė.    

Aromaterapeutė Giedrė Juozapavičienė dalijosi aromaterapijos paslaptimis, o dalyvės sužinojo ne tik apie eterinių aliejų gydomąsias bei kosmetines savybes, bet ir turėjo galimybę juos pačios išmėginti.

„Penketą metų pas mamą sodyboje auginu vaistinių augalų kolekciją, kuriuos naudoju ir arbatoms, ir maistui pagardinti. O kaip jie žydi ir džiugina akis! Besigilindama į jų nepakartojamas savybes atradau ir kitą augalų formą-eterinius aliejus.
Dirbu „Biokosmetikos akademijoje” bio-kosmetikos eksperte, esu Lietuvos aromaterapeutų asociacijos narė, studijuoju profesionalią botaninę parfumeriją. Tikrai galioja taisyklė – dirbk mėgstamą darbą ir tau niekada nereikės dirbti“, – pasakojo G. Juozapavičienė.  

Dar viena charizmatiška pranešėja Viktorija Česonytė skaitė pranešimą „Moteriškumas ir lyderystė: ar tai suderinama?“
„Beveik visada susiduriama su stereotipiniu pasipriešinimu moteriai, vertinama, kad jos intelektiniai, operatyvumo gebėjimai yra kitokie. Reikia būti pasiruošusiai ne tik jį nulaužti, o ir savo žiniomis, gebėjimais sutvirtinti tą kitai pusei netikėtą įspūdį. Jei tai pavyksta, nuo šito sosto jau niekas nebegali nuversti. Nes kai moterys savo žiniomis, patirtimi, juodu darbu pasiekia tam tikrą lygmenį, jos iš tiesų tai padaro savo jėgomis“, – sako V. Česonytė.

Visgi, ar skinantis kelią į lyderės pozicijas, lengva išsaugoti moterišką žavesį? Dauguma mokymų dalyvių sutiko, kad abu dalykai sėkmingai suderinami,  o moteriškumas, bandomas derinti su lyderyste, įgauna daug daugiau atspalvių.

O štai bendrovės „MCapital” finansų konsultantas Mindaugas Dauksevičius moterims papasakojo ne tik apie pensijų kaupimo būdus bei galimybes, bet ir kaip planuoti savo išlaidas, šeimos biudžetą, atsakė į gausius dalyvių klausimus ir pateikė daug praktinių patarimų.

Po turiningų mokymų moterys turėjo galimybę apsilankyti pirčių komplekse, atlikti grožio ir sveikatinimo procedūras, pasivaikščioti Nemuno ir Druskonio ežero pakrante bei jaukiomis Druskininkų gatvelėmis.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija