Pereiti prie turinio

Europos Parlamente atmestas pasiūlymas dėl geriamojo vandens prieigos visiems europiečiams

Dalintis:

Kiek anksčiau jau rašėme, kad rugsėjo 10 d. Europos Parlamento (EP) Aplinkos ir visuomenės sveikatos komitetas balsavo dėl Geriamojo vandens direktyvos: dėl šios direktyvos taikymo srities ir priemonių, kurių reikia norint užtikrinti saugų geriamąjį vandenį visiems Europos gyventojams.

Tuo metu Europos visuomeninių paslaugų profesinės sąjungos (EPSU) ragina visapusiškai įgyvendinti teisę į vandenį, t.y., sustiprinti Direktyvos 13 straipsnio nuostatas dėl galimybės žmonėms visoje Europoje naudotis geriamuoju vandeniu.

Pasak profesinių sąjungų, Europos Komisija, ragindama įtraukti šį straipsnį į Direktyvą, padarė didelį žingsnį įgyvendindama visuotinę prieigą prie vandens Europoje.

„Dabar Europos Parlamento rankose yra gerus Europos Komisijos ketinimus paversti ambicingomis priemonėmis. Valstybės narės turi būti įpareigotos imtis visų būtinų priemonių, kad būtų užtikrinta visuotinė galimybė naudotis vandeniu.“, – tąkart pažymėjo EPSU.

Deja, nepaisant šių raginimų, rugsėjo 10 d. įvykusiame balsavime profesinių sąjungų siūlomi Direktyvos pakeitimai, nors ir nedidele persvara, tačiau buvo atmesti. Dabar šis klausimas bus svarstomas plenariniame EP posėdyje, Strasbūre, spalį.   

Pažymėtina, kad minėtų Direktyvos pakeitimų svarstymas – tai pirmasis teisinis atsakas į piliečių iniciatyvą „Right2Water”, kuri buvo inicijuota 2013 metais. Lietuvoje už peticiją dėl teisės į geriamąjį vandenį Lietuvos pramonės profesinių sąjungų iniciatyva buvo surinkta net 13 250 gyventojų parašų, o visoje Europoje – per 1,6 mln. piliečių parašų.

 

Parengta pagal epsu.org informaciją