Pereiti prie turinio

Europoje prasideda kampanija „Už geras darbo vietas pramonėje!”

Dalintis:

Europos pramonės profesinės sąjungos šią savaitę pradeda kampaniją „Už geras darbo vietas pramonėje!” (angl. Good Industrial Jobs Now), kurios tikslas – paraginti politikos formuotojus teikti pirmenybę geroms pramonės darbo vietoms, susidūrus su precedento neturinčiais iššūkiais pramonei.

Europos pramonė ir jos darbuotojai kovoja su daugybe krizių: užsitęsusių pandemijos padarinių, tiekimo grandinės sutrikimų, geopolitinės įtampos, karų ir energijos bei pragyvenimo išlaidų padidėjimo pasekmėmis.

Darbuotojai nerimauja dėl savo darbo vietų, darbo užmokesčio ir darbo sąlygų, o jų ekonominės naudos dalis mažėja augant pelnui. Be to, skaitmeninimas, perėjimas anglies dioksidą mažinančios gamybos ir pasaulinės ekonominės įtampos jėgos kelia didelių iššūkių.

Todėl Europos pramonės profesinė sąjunga „IndustriAll Europe“ ragina parengti Europos pramonės planą, pagrįstą investicijomis, solidarumu, kokybiškų darbo vietų kūrimu ir inovacijomis, atsižvelgiant į įsipareigojimus klimato kaitos srityje.

Profesinės sąjungos siūlo 8 pagrindinius sprendimus, kaip šią viziją paversti apčiuopiama realybe:

1. Pagarba darbuotojų ir profesinių sąjungų teisėms.

2. Politikos kryptys, orientuotos į gerų pramonės darbo vietų (kurios yra gerai apmokamos, saugios ir tvarios) skatinimą.

3. Saugių darbo vietų užtikrinimas.

4. Realios pramonės investicijų darbotvarkės įgyvendinimas visuose regionuose.

5. Teisė į energiją: teisės į energiją užtikrinimas visiems – tiek namuose, tiek darbo vietoje.

6. Tarptautinė vienodo lygio konkurencija: sąžiningos konkurencijos, pagrįstos geromis darbo vietomis visoje tiekimo grandinėje, sukūrimas visame pasaulyje.

7. Politikos nuoseklumas. Politikos nuoseklumo užtikrinimas siekiant sumažinti anglies dioksido kiekį ir žiedinę ekonomiką neprarandant darbo vietų pramonėje.

8. Darbuotojų įtraukimas į sprendimų priėmimo procesus.