Pereiti prie turinio

ETUC: metas išsivaduoti iš stereotipinio mąstymo, kad „bet koks darbas yra geresnis, nei jokio darbo“

Dalintis:

Gruodžio 13-14 d., Briuselyje, Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) vykdomojo komiteto posėdžio metu profesinių sąjungų lyderiai iš visos Europos dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą užtikrinti kokybiškas darbo vietas visiems darbuotojams ir susitarė, kad  kokybiškų darbo vietų kūrimas turėtų tapti prioritetine Europos ekonomikos politikos sritimi.

ETUC generalinio sekretoriaus pavaduotoja Katja Lehto-Komulainen susitikime sakė: „Darbdaviai pasinaudojo ekonomine krize, tūkstančių darbuotojų sumažindami darbo užmokestį bei pablogindami jų darbo sąlygas, ir dabar, kai Europos Komisija formuoja naują politiką, yra pats metas atkreipti politikų dėmesį į kokybiško darbo klausimą“.

„Mes turime išsivaduoti iš to dar gajaus stereotipinio mąstymo, kad „bet koks darbas yra geresnis nei jokio darbo“. Iš tiesų, darbas turi būti kelias į orų gyvenimą, o nekokybiškas (mažai apmokamas, nesaugus) darbas turi daug didesnę neigiamą įtaką nei galime įsivaizduoti – jo poveikis juntamas ir už darbo vietos ribų, pavyzdžiui, mūsų asmeniniame gyvenime”, – pažymėjo Katja Lehto-Komulainen.

Susitikime profesinių sąjungų lyderiai patvirtino ir kokybiško darbo apibrėžimo formuluotę, kuri remiasi šiais pagrindiniais kriterijais: pakankams ir teisingas darbo užmokestis, saugi ir sveika darbo vieta, mokymasis visą gyvenimą, patogus darbo laikas, galimybė būti atstovaujamam profesinės sąjungos.  

ETUC švietimo komiteto atstovė Susan Flocken atkreipė dėmesį, jog nekokybiškos darbo vietos ir prastos darbo sąlygos, socialinio dialogo susilpnėjimas beveik visose Europos šalyse, profesinių sąjungų veiklos ignoravimas, jų teisių varžymas ir derybinės galios silpninimas  yra aiškios „diržų veržimo“ politikos dešimtmečio pasekmės. Pasak jos, dabar atėjo laikas, kad politikos formuotojų retorikoje ekonomikos atkūrimas apimtų ir geras bei kokybiškas darbo vietas.

 

 Pagal csee-etuce.org parengė Jūratė Jasiūnienė