Pereiti prie turinio

Dar viena skaudi nelaimė darbe: žuvo du šulinį kasę darbininkai

Dalintis:

Birželio 11 d., Prienų rajone esančiame Mackų kaime, rasti du žuvę šulinį kasę darbininkai.

Kaip sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė, 10.20 val. pranešta, kad Tyliojoje gatvėje kaimynė pastebėjo apie 10 metrų gylio šulinyje mirusį vyrą. Jo bei dar vieno darbus šulinyje atlikusio vyro buvo pasigesta sekmadienio vakarą.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai iš šulinio po dviejų valandų ištraukė abiejų vyrų kūnus.

Vandens šulinyje buvo nedaug – apie 40 centimetrų. Kol kas neaišku, dėl kokių priežasčių vyrai žuvo, ir ar jie laikėsi saugumo reikalavimų: įvykio aplinkybės tiriamos.

Pažymėtina, kad kiekviena žūtis ar sunkus susižalojimas darbo vietoje yra ne tik skaudus įvykis darbuotojo artimiesiems, bet ir didžiulė žala įmonei: patiriami tiek tiesioginiai, tiek netiesioginiai kaštai. Taip pat nukenčia ir įmonės prestižas, mat vis dar daug, nelaimingų atsitikimų atvejų, kai į darbuotojų saugą darbe žiūrima formaliai, neskiriant pakankamai resursų tinkamai darbuotojų apsaugai.     

Pasak Valstybinės darbo inspekcijos (VDI), nuo 1992 metų visoje šalyje darbe žuvo ar susižeidė net 83 tūkst. gyventojų. Šiais metais įvyko jau 14 mirtinų nelaimingų atsitikimų darbo vietoje.

Dažniausiai darbe nukenčia naujokai: šie darbuotojai sudaro net 40 proc. visų nelaimingus atsitikimus darbe patyrusių  asmenų, o pusė visų incidentų įvyksta per pirmuosius dvejus metus.

Daugiausia, VDI duomenimis, skaudžių įvykių nutinka statybos, apdirbimo ir transporto sektoriuose, nemažai prekybos bei žemės ūkio srityje.

Kamuoja lietuvius ir profesinės ligos. Jos užklumpa nuo 55 iki 64 metų žmones (35–44 m. stažą turinčius darbuotojus). Dažniausiai šiomis ligomis suserga vairuotojai ir mechanizatoriai dėl darbe patiriamos vibracijos ir triukšmo: jie sudaro pusę tokių ligonių.

Straipsnyje naudota etaplius.lt, naujienos.alfa.lt ir vdi.lt informacija/ Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija