Pereiti prie turinio

Dar viena Naftininkų profesinės sąjungos pergalė: naujasis DK „pakoreguotas” darbuotojų naudai

Dalintis:

Liepos 27 d. įvyko Naftininkų profesinės sąjungos tarybos posėdis, kuriame dalyvavo AB „ORLEN Lietuva” personalo direktorė Dalia Vitkuvienė ir naujoji personalo administravimo ir skatinimo sistemų vadovė Birutė Pakalniškienė, trumpai prisistačiusi profesinės sąjungos atstovams, susipažinusi su kiekvienu posėdyje dalyvavusiu tarybos nariu.  Buvo svarstomas klausimas dėl vidutinio darbo užmokesčio paskaičiavimo nuo šių metų liepos 1 dieną įsigaliojus naujajam Lietuvos Respublikos Darbo kodeksui (DK).

B. Pakalniškienė informavo, kad praėjęs pusmetis bendrovei buvo pelningas, ir pagal kolektyvinės sutarties 5.4 punktą bendrovė skyrė 200 000 eurų naudų fondui.

Apibendrinant anksčiau vykusias derybas susitarta pasirašyti protokolą, kuris darbuotojų naudai „pakoreguos” DK. Tais atvejais, kai darbuotojui pagal DK ar kitas darbo teisės normas ar darbo sutartį turi būti mokamas vidutinis darbo užmokestis (arba jo dalis), priklausantis (priklausanti) nuo anksčiau gauto darbo užmokesčio, tai tokiam darbo užmokesčiui apskaičiuoti bus įtraukiami mėnesiniai-ketvirtiniai darbo užmokesčio elementai bei metinės (vienkartinės) darbo užmokesčio priemokos, premijos

Naftininkų profesinė sąjunga ir AB „ORLEN Lietuva”administracija, vadovaujantis kolektyvine sutartimi, rinksis į posėdį dėl lėšų socialinėms garantijoms paskirstymo. 

Pasak Naftininkų profesinės sąjungos tarybos pirmininkės Virginijos Vilimienės, tai nemažas profesinės sąjungos pasiekimas. „Naujasis Darbo kodeksas ir atitinkamas Vyriausybės nutarimas nenumato premijų įskaičiavimą į vidutinį darbo užmokestį, todėl darbuotojams einant atostogų žymiai sumažėtų pajamos”, – pasiektą susitarimą komentuoja pirmininkė. „Mes su administracija jau keletą savaičių diskutavome ir siekėme susitarti, ir posėdžio metu mums pavyko galutinai susitarti. Abi šalys nutarėme šį susitarimą įteisinti  surašydami protokolą”, – teigia Naftininkų profesinės sąjungos lyderė.

 

Šaltinis: lprofsajungos.lt