Pereiti prie turinio

Birželio 23-oji priminė apie viešųjų paslaugų darbuotojų svarbą

Dalintis:

Birželio 23-ąją buvo minima, dar 2003 metais Jungtinių Tautų paskelbta, Viešųjų paslaugų diena. Ja siekiama priminti apie tai, jog valstybių demokratija ir sėkmingas valdymas be kokybiškų viešųjų paslaugų – neįmanomi, apie šių paslaugų vertę ir naudą visuomenei.

Europos viešųjų paslaugų profesinės sąjungos (EPSU) pareiškime šios dienos proga, be kita ko, sakoma:

„Mūsų nariai teikia kokybiškas viešojo administravimo, teisines paslaugas, dirba reguliavimo srityje, pavyzdžiui maisto, darbo ir sveikatos priežiūros inspekcijose. Jie yra slaugytojai, gydytojai ir darbuotojai, besirūpinantys neįgaliais, pagyvenusiais žmonėmis. Tai švietimo įstaigų, bibliotekų, muziejų darbuotojai, dėstytojai, gatvių, atliekų tvarkytojai. Vandens tiekimo įmonių darbuotojai užtikrina, kad kasdien gertume kokybišką geriamąjį vandenį ir rūpinasi mūsų nuotėkomis, o energetikai užtikrina sklandų elektros energijos tiekimą, tinklų priežiūrą, taiso gedimus.  Taip pat viešųjų paslaugų darbuotojai gelbsti pabėgėlius, padeda jiems rasti prieglobstį ir integruotis. Tai ir mokesčių inspekcijos darbuotojai, gaisrininkai, policijos pareigūnai.

Milijonai šių darbuotojų teikia kokybiškas paslaugas 24 valandas per parą.

Birželio 23 diena – tai tas momentas, kai turime pripažinti šių vyrų ir moterų darbo svarbą. Nepamirškime, kad, tarnaudami bendruomenei ir visiems mums, šie mūsų nariai nusipelno ir reikalauja oraus darbo užmokesčio ir saugių darbo sąlygų, teisės į dalyvavimą priimant sprendimus, turinčius įtakos jų darbo vietoms, į konsultavimą ir informavimą.

Mes prašome Europos Parlamento narių pasisakyti už socialinę Europą ir politiką, kuri saugo viešąsias paslaugas, darbuotojų teises ir aplinką. Taip pat prašome, kad būtų iš pagrindų atkurta ES demokratija, vedanti link socialiai teisingesnės ir tvaresnės ateities.“  

 

Parengta pagal epsu.org informaciją