Pereiti prie turinio

Trišalė taryba diskutuos dėl galimybės į profesines sąjungas stoti ir jaunuoliams nuo 16 metų

Dalintis:

Balandžio 10 d., LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, vyks Trišalės tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje numatyta diskusija dėl Darbo kodekso 165 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-1773. Juo siūloma išplėsti profesinių sąjungų galimybes kolektyviniuose darbo santykiuose atstovauti ir darbo santykių neturintiems asmenims, t.y., visiems, turintiems darbinį teisnumą ir veiksnumą (sulaukusiems 16 metų).

Primename, kad šis projektas LR Seime buvo užregistruotas kovo 12 d.

“Tikimės, kad tai į profesines sąjungas pritrauks daugiau jaunimo, kurių teisės itin dažnai pažeidžiamos. Dėkojame visiems, padėjusiems parengti šį projektą.”, – tąkart sakė įstatymo pataisas inicijavusios Asociacijos “LPSK Jaunimas” pirmininkas Tomas Jakutavičius. 

Minėto DK straipsnio pakeitimo projektą rasite pasekę šią tiesioginę nuorodą: 

https://e-seimas.lrs.lt/…/…/c5f7d66025f111e88d2dc91c9285185a

Taip pat Trišalės tarybos posėdyje bus pateikta šios tarybos veiklos 2017 m. rugsėjo – 2018 m. kovo mėn. ataskaita, diskutuojama dėl Tarybos pirmininko rinkimų.

Be to, bus svarstomi klausimai dėl darbdavių ir darbuotojų organizacijų atstovų delegavimo į Trišalę tarybą prie Lietuvos darbo biržos bei Darbo biržos bendradarbiavimo su socialiniais partneriais.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija