Pereiti prie turinio

Balandžio 28 d. kviečiame prisiminti žuvusius darbe ir saugoti gyvuosius!

Dalintis:

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija tęsia tradiciją, ir balandžio 28 dieną, lygiai 11.00 val., minint Tarptautinę darbuotojų saugos ir sveikatos bei žuvusiųjų ir sužalotųjų darbe dieną, kviečia visoje Lietuvoje uždegti žvakeles ir tylos minutėle pagerbti žuvusius darbe.

Pasaulyje, dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar su darbu susijusių ligų, kas minutę prarandamos kelios gyvybės. Tad galime tik įsivaizduoti, kokia yra dienos, savaitės, mėnesio statistika. O ką jau kalbėti apie metų laikotarpį…

Atrodo, kad darbuotojų sauga ir sveikata – tai primirštoji zona, kuriai neteikiama pakankamai reikšmės. Dar dažnai pasitaiko, kad pelno troškimas nusveria rūpestį žmogumi ir jo gyvybe bei sveikata.

Lietuvoje statistika taip pat kelia nerimą. Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, 2022 m. buvo gauti 23 pranešimai apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 124 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.

Dažniausiai mirtini atsitikimai įvyksta statybos, apdirbamosios pramonės, transporto ir saugojimo bei miškininkystės sektoriuose.

Visgi, turime atminti, kad kiekvienas gyvybės praradimas darbe reiškia ne tik materialinius nuostolius ir smūgį įmonės reputacijai, bet, visų pirma, skaudų brangaus žmogaus netekimą artimiesiems.

Turime stiprinti ir puoselėti darbuotojų saugos ir sveikatos bei nulinės tolerancijos nelaimingiems atsitikimams darbe kultūrą darbovietėse, o darbuotojai turi išdrįsti pasakyti „NE” nesaugioms darbo vietoms.

Tiesa, verta atkreipti dėmesį ir į tuos atvejus, kai dėl įtampos darbe, mobingo ir blogo klimato darbuotojai patiria rimtus sveikatos sutrikimus, miršta ar net imasi kraštutinio veiksmo – savo noru pasitraukti iš gyvenimo… Tik šie įvykiai į nelaimingų atsitikimų statistiką neįtraukiami.

PRISIMINKIME ŽUVUSIUOSIUS, SAUGOKIME GYVUOSIUS!

Renginys Facebooke:
https://fb.me/e/v5DtVUZU