Pereiti prie turinio

Aukščiausiems šalies vadovams išsiųsta rezoliucija „Dėl socialinio dialogo plėtros“

Dalintis:

Gegužės 18 d. aukščiausiems šalies vadovams išsiųsta Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos VII suvažiavimo rezoliucija „Dėl socialinio dialogo plėtros“.

Joje reiškiamas susirūpinimas dėl vis dažnėjančio trukdymo profesinėms sąjungoms veikti arba apskritai joms steigtis, dėl kai kurių darbdavių veiksmų stabdyti streikus stengiantis tiesiogiai ir netiesiogiai susidoroti su savo teises ginančiais darbuotojais, dėl profesinių sąjungų atstovų pažeidžiamumo, dėl per mažų baudų darbdaviams, šiurkščiai pažeidžiantiems darbuotojų teises bei darbų saugos reikalavimus.

Prezidentui, Seimo pirmininkei ir Premjerei nusiųsta rezoliucija siekiama atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją ir reikalaujama ją keisti, pateikta10 pasiūlymų:

1. Įteisinti darbdavio lygmeniu veikiančio profesinės sąjungos pirmininko apsaugą nuo atleidimo iš darbo visą jo kadenciją ir 6 mėn. po kadencijos pabaigos.

2. Liberalizuoti streikų skelbimą ir apriboti teismų galimybes atidėti streikus.

3. Įteisinti nuostatą, kad įmonėse/įstaigose, kuriose veikia profesinė sąjunga, nebūtų steigiama darbo taryba.

4. Nedekriminalizuoti trukdymo profesinių sąjungų veiklai ir palikti šią veiką Baudžiamajame kodekse.

5. Nustatyti prievolę bendrovėms į juridinio asmens kolegialaus valdymo ar priežiūros organus įtraukti darbuotojų atstovus.

6. Darbdavio lygmeniu veikiančių darbuotojų atstovus atlikti savo funkcijoms atleisti nuo darbo pareigų vykdymo paliekant darbo užmokestį.

7. Numatyti mokestines lengvatas įmonėms už naudas darbuotojams, kurios numatytos darbdavio lygmens kolektyvinėse sutartyse.

8. Nesuteikti socialiai atsakingos įmonės statuso įmonėms, kurios neturi pasirašytos darbdavio lygmens kolektyvinės sutarties.

9. Viešųjų pirkimų įstatyme numatyti, kad vienas pagrindinių kriterijų laimėti konkursus valstybiniams užsakymams būtų veikianti profesinė sąjunga įmonėje ir pasirašyta darbdavio lygmens kolektyvinė sutartis.

10.Didinti baudas už darbo teisės ir darbų saugos reikalavimų pažeidimus darbdaviams; jos turi sudaryti 1 proc. nuo įmonės metų apyvartos.

 

Šaltinis: lpsk.lt