Pereiti prie turinio

7 frazės, kurias reikėtų išbraukti iš darbo žodyno

Dalintis:

Kiekvienas svajojame apie sėkmę darbe, tačiau keli netinkami žodžiai, pasakyti darbovietėje, gali būti Jūsų karjeros žlugimo priežastimi.

Štai šios kertinės frazės:

1.     „Šie darbai nenurodyti mano pareigų instrukcijoje“

Kai Jūs sutinkate dirbti Jums pasiūlytose pareigose, įsivaizduojate ir koks darbo krūvis Jūsų laukia bei ką reikės daryti. Bėgant laikui, užduočių daugėja. Kai kurių imatės su malonumu, o kai kurių negalite pakęsti.

Kaip tokiu metu neprisminti, kas nurodyta pareigų instrukcijoje? Tokiu atveju geriausia darbus aptarti su vadovybe. Tai padės išsiaiškinti Jūsų atsakomybę. Tačiau kad ir kokios sunkios užduotuys būtų, nieku gyvu neištarkite aukščiau nurodytos frazės, kitaip galite užsitarnauti tingaus darbuotojo vardą.

2.       „Tai neįmanoma“

Panašius žodžius ištariantys žmonės apie paaukštinimą darbe gali nesvajoti. Nenumokite ranka į sunkią užduotį, bet pagalvokite ir pasiūlykite, kaip kitaip būtų galima įgyvendinti projektą. Nieko nėra neįmanomo. Daugelis vadovų skatina tuos darbuotojus, kurie nebijo iššūkių. Taigi, jeigu sudėtingos užduotys Jūsų negąsdina ir pasiūlote, kaip jas galima įgyvendinti, tampate vertingu darbuotoju.

3.       Tai – ne mano klaida“

Niekas nenori dirbti su žmonėmis, kurie kaltina kitus. Kada nors už tai gali tekti atsakyti. Todėl, užuot nurodinėję kitų klaidas, sugebėkite prisiimti atsakomybę už saviškes. Sugebėjimas pripažinti savo klaidas – tobulėjančio žmogauys savybė, leidžianti siekti aukštumų. O jei pirštu baksnosite į savo kolegą, nematydamas savęs, vadovui tai gali būti ženklas, kad Jūs nesugebate mokytis iš savo klaidų.

4.       „Tai truks tik minutę“

Niekada taip nesakykite, jei nesate įsitikinęs, kad Jums tikrai užteks tų 60 sekundžių! Kai sakote, kad Jums pakaks minutės, sumenkinate savo sugebėjimus. Tikriausiai Jūs iš tiesų įvykdysite užduotį dėl savo profesionalumo, tačiau, žadėdami atlikti užduotį „tik“ per minutę, Jūs sudarote įspūdį, kad tai lengva padaryti kiekvienam.

5.       „Man nereikia pagalbos“

Vienišas vilkas gali būti kovinio filmo herojumi, tačiau mažai tikėtina, kad jis taps įmonės didvyriu. Galite būti įsitikinęs, kad vienas lengvai įveikstite užduotis ir sieksite karjeros, tačiau patikėkite – komandinis darbas turi daug privalumų. Jei sugebate dirbti komandoje, vadinasi, turite lyderio savybių. Vargu, ar būdamas vienas, visada sugebėsite pasiekti aukštumų.

6.       „Tai neteisinga“

Gyvenimas neteisingas. Tai gali pasireikšti visur, taip pat ir Jūsų karjeroje. Užuot skundęsi, pagalvokite, kaip būtų galima išspręsti problemas. Jūsų svajonių projektą atidavė kolegai? „Tai neteisinga!” Galbūt. Tačiau, užuot reiškę pretenzijas, nuoširdžiu dirbkite. Pirmenybę teikite tam, kaip išspręsti problemą, o ne nuolat verkšlenkite.  

7.       „Mes visada taip darėme“

Versle viską daryti kaip visada – ne pati geriausia strategija. Tai patvirtins bet kuri visų taiskylių ir pozicijos status quo besilaikiusi ir galiausiai žlugusi bendrovė. Prisitaikymas prie nuolat besikeičiančios rinkos – ko gero, vienintelis būdas išgyventi. Tad verta pradėti kurti naujoves ir siūlyti kūrybiškus problemų sprendimus, tuomet labai greitai galėsite tapti gebančiu kompaniją vesti į ateitį žmogumi.

********

Sakoma, kad „iš klaidų mokomės“, tačiau kai kurios iš jų gali turėti tikrai skausmingas pasėkmes. Tikimės, kad šis straipsnis padės Jums jų išvengti.

Linkime sėkmės Jūsų profesinėje veikloje!

 

Straipsnyje panaudota žurnalo „Raktas“ informacija

Parengė Jūratė Jasiūnienė