Pereiti prie turinio

Saugumo statybose dažnai nepaiso patys darbuotojai – tai toleruoja ir dalis darbdavių

Dalintis:

Balandžio 3 d. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Vilniaus skyriaus salėje įvyko Vilniaus apskrities darbuotojų saugos ir sveikatos komisijos posėdis. Jame buvo nagrinėjamos problemos statybų sektoriuje. 

Posėdyje dalyvavo šios komisijos pirmininkas, VDI Vilniaus skyriaus vedėjas Ramūnas Rakauskas, komisijos nariai: VDI Vilniaus skyriaus patarėjas Jonas Survila, Teresa Blaževič (Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamentas), Darius Jasiūnas (Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija), Rimtautas Ramanauskas (Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“), Darius Didžgalvis (Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos darbdavių konfederacija), Saulius Stirna (Lietuvos ūkininkų sąjunga).

Savo pastebėjimais ir patirtimi posėdyje pasidalijo VDI Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Dambrauskas ir UAB „Realco statyba“ statybos vadovas Kęstutis Stankevičius. Posėdžio dalyviai taip pat nuvyko į statybos objektą Šv. Mikalojaus gatvėje, kur galėjo realiai įvertinti statybose dirbančių asmenų darbo sąlygas.

G. Dambrauskas posėdyje papasakojo apie dažniausiai pasitaikančius darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) pažeidimus statybų sektoriuje. Jis apgailestavo, kad dažnai patys statybų darbuotojai nepaiso DSS taisyklių, tačiau dar blogiau, kad tai toleruoja ir darbdaviai.

Pasak posėdyje dalyvavusio Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto Dariaus Jasiūno, profesinių sąjungų atstovai susirinkusiems priminė apie Statybininko kortelės (ID) sistemą, kuri jau parengta, tik tebelaukia visų suinteresuotų institucijų pritarimo, kad galėtų startuoti. Deja, platesnė diskusijos šiuo klausimu nevyko.  

„Kolegos iš UAB „Realco statyba“ posėdyje dalijosi savo darbo patirtimi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV): pasirodo, kad JAV vėjo jėgainių statytojai turi praeiti savaitės trukmės specialius DSS mokymus – šių nebaigę jie net neįleidžiami į statybų teritoriją”, – pasakoja D. Jasiūnas.

„Tai gali būti siektinas pavyzdys, kurį galėtume taikyti ir savo šalyje. Taip pat labai svarbu, kad darbuotojai saugotų ne tik savo sveikatą ir gyvybę, bet ir turėtų žinių, kaip suteikti pirmąją pagalbą darbe nukentėjusiam kolegai”, – priduria LPSK darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija