VMI viršininko įsakymas numatys naują paramos skyrimo tvarką

Paskelbta: 2019-07-04

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) parengė projektą, pagal kurį už 2019 m. ir vėlesnius mokestinius laikotarpius prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams (vienetams ir (ar) meno kūrėjams, turintiems teisę gauti paramą), profesinėms sąjungoms arba profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms bus galima pildyti tik elektroniniu būdu per VMI prie FM elektroninio deklaravimo sistemą, o popieriniai prašymai atsiųsti paštu ar pateikti tiesiogiai mokesčių administratoriui nebus nagrinėjami.

Skaityti plačiau...

Mokslininkai atskleidė dirbančiųjų skurdo priežastis: deja, Lietuva ir vėl blogiausiųjų penketuke

Paskelbta: 2019-07-01

Nuotrauka: 15min

Europos profesinių sąjungų institutas (ETUI) neseniai paskelbė apžvalgą Europos ekonomikos, užimtumo ir socialinės politikos temomis, kuri publikuojama reguliariai, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į pagrindines minėtų sričių problemas ir iššūkius.

Šįkart straipsnyje „Išgyvenimo Europos Sąjungoje kaina“ analizuojama pragyvenimo pajamų tematika palaikant Europos Komisijos pirmininko Jean-Claude Juncker idėją, jog Europos integracijos socialinis ramstis turi apibrėžti minimalių pajamų standartą mažas pajamas gaunantiems darbuotojams.

Skaityti plačiau...

Birželio 23-oji priminė apie viešųjų paslaugų darbuotojų svarbą

Paskelbta: 2019-06-25

Birželio 23-ąją buvo minima, dar 2003 metais Jungtinių Tautų paskelbta, Viešųjų paslaugų diena. Ja siekiama priminti apie tai, jog valstybių demokratija ir sėkmingas valdymas be kokybiškų viešųjų paslaugų – neįmanomi, apie šių paslaugų vertę ir naudą visuomenei.

Europos viešųjų paslaugų profesinės sąjungos (EPSU) pareiškime šios dienos proga, be kita ko, sakoma:

Skaityti plačiau...

Naujausia ITUC ataskaita apie profesinių sąjungų teises: pažeidimų daugėja, Lietuva – ne išimtis

Paskelbta: 2019-06-26

Naujausia, 2019 m., Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) ataskaita apie profesinių sąjungų teises atskleidžia, jog visame pasaulyje darbuotojų situacija blogėja,  o jų teisių pažeidimų daugėja. Duomenys buvo rinkti 145 šalyse.

Skaityti plačiau...

Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

Paskelbta: 2019-06-13

EK. Europos Komisija paskelbė ES valstybėms narėms skirtų ekonominės ir socialinės politikosrekomendacijų pasiūlymus. Tarp svarbiausių rekomendacijų Lietuvai: gerinti mokestinių prievolių vykdymą ir plėsti mokesčių bazę, pereinant prie mažiau augimui kenkiančių šaltinių, mažinti pajamų nelygybę ir socialinę atskirtį, gerinti mokesčių ir socialinių išmokų sistemos struktūrą; efektyvinti švietimo ir sveikatos priežiūros sistemas, skatinti bendradarbiavimą tarp mokslo ir verslo, orientuoti ekonominę politiką į inovacijas, energijos ir išteklių naudojimo efektyvumą, tvaraus transporto ir energijos jungtis. Daugiau – čia. Bendras EK požiūris į tolesnės ES narių pažangos kryptis atspindėtas eurokomisarės Thyssen kalboje.

Skaityti plačiau...