Po ilgų derybų AB „Klaipėdos nafta“ įsigaliojo nauja kolektyvinė sutartis

Paskelbta: 2019-11-08

AB "Klaipėdos nafta". Delfi.lt nuotrauka

Nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigaliojo nauja AB „Klaipėdos nafta“ Kolektyvinė sutartis.

Ji buvo patvirtinta bendrovės darbuotojų konferencijoje,  kuri įvyko 2019 m. spalio 25 d.  Konferencijai pirmininkavo naujoji AB „Klaipėdos nafta“ profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė, kuri balandžio pabaigoje pakeitė ilgametę šios organizacijos pirmininkę Violetą Mačiukienę.

Skaityti plačiau...

„Coca-Cola“ įmonėse – daugkartiniai darbuotojų teisių pažeidimai: prašoma tarptautinės bendruomenės palaikymo

Paskelbta: 2019-11-06

Korporacija „Coca-Cola“ sistemiškai pažeidinėja pagrindines darbuotojų teises Haityje, Indonezijoje, Airijoje ir JAV.

Haityje veikiantis „Coke“ išpilstytojas „La Brasserie de la Couronne“ ir toliau sistemingai atmeta darbuotojų teisę vienytis ir būti atstovaujamiems profesinės sąjungos SYTBRACOUR.

Skaityti plačiau...

Prašome pasirašyti peticiją dėl Kazachstano profesinių sąjungų lyderio išlaisvinimo

Paskelbta: 2019-11-04

Neseniai rašėme, kad Kazachstane pakartotinai įkalintas nepriklausomos Degalų ir energijos gamybos darbuotojų profesinės sąjungos „Orus darbas“ lyderis bei Kazachstano nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos (KNPRK) viceprezidentas Erlanas Baltabajus.

Jis buvo suimtas penkeriems metams todėl, kad atsisakė mokėti baudą, kuri dar šią vasarą buvo priteista vietoje septynerių metų įkalinimo. Pasak profesinių sąjungų lyderio, kaltinimai yra nepagrįsti, ir jis savo kaltės nepripažįsta.      

Skaityti plačiau...

Siekiama įdiegti informacinę sistemą Europos statybos pramonės darbuotojams

Paskelbta: 2019-11-05

Lapkričio 6 dieną, Vienoje (Austrija) vyks Europos statybos ir miško pramonės federacijos (EFBWW) baigiamasis projekto seminaras "Darbuotojų teisių skatinimas. Informacijos ir pagalbos mobiliesiems darbuotojams gerinimas". Jame dalyvaus ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininko pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Šio seminaro tikslas - pristatyti ir EFBWW sukurtą informacinę sistemą apie darbo sąlygas Europos šalių statybų pramonėje constructionworkers.eu.

Skaityti plačiau...

Faktai byloja: kolektyvinės sutartys naudingos ne tik darbuotojams, bet ir visuomenei

Paskelbta: 2019-10-29

Per pastaruosius 20 metų visoje Europoje profesinėms sąjungoms buvo daromas spaudimas, o griežtos politinės priemonės šią tendenciją dar labiau paspartino. Šalyse, kuriose vykdomos griežtos taupymo programos, padiktuotos „troikos“ (t.y., Europos Komisijos, Europos centrinio banko ir Tarptautinio valiutos fondo), kolektyvinių derybų struktūra ir mechanizmai buvo sugriauti, o sisteminiai kolektyvinių derybų pažeidimai vyko ir kitose šalyse.

Rezultatai aiškūs: nelygybė, dirbančiųjų skurdas, ekonominis nestabilumas ir nesaugus darbas klesti. Pažadėta konvergencija tarp Europos Sąjungos (ES) šalių neįvyko, o nepasitikėjimas ES institucijomis ir vyriausybėmis auga.

Skaityti plačiau...