fbpx

Ukrainos profesinės sąjungos dėkoja už palaikymą ir sako, kad tikroji kova dėl socialinio teisingumo dar tik prasideda

Paskelbta: 2020-01-22

Ukrainos profesinių sąjungų federacija reiškia dėkingumą visiems, išsiuntusiems laiškus aukščiausiems Ukrainos pareigūnams, tokiu būdu palaikant sąžiningus profesinių sąjungų ir visų dirbančių žmonių reikalavimus dėl buldozerio principu stumiamos Darbo kodekso reformos.

Skaityti plačiau...

Briuselyje vyksta mokymai profesinių sąjungų DSS specialistams

Paskelbta: 2020-01-21

Šiandien, sausio 21 dieną, Briuselyje prasideda tris dienas truksiantys Europos profesinių sąjungų instituto (ETUI) rengiami  mokymai profesinių sąjungų atstovams, dirbantiems darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) srityje.

Skaityti plačiau...

Pagrindiniai šalies socialiniai rodikliai 2020 m.

Paskelbta: 2020-01-17

SODRA pateikė pagrindinius šalies socialinius rodiklius: pensijų dydžius, minimalios mėnesinės algos, valandinio atlygio, socialinių išmokų dydžius:

Skaityti plačiau...

EPSU apskundė teismo sprendimą dėl valstybės tarnautojų teisės į informavimą ir konsultavimą

Paskelbta: 2020-01-17

Sausio 16 dieną Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) valdyba nusprendė apskųsti 2019 metų spalio 24 d. Europos Sąjungos (ES) Bendrojo Teismo sprendimą.

Primename, kad praeitų metų spalio 24 dieną ES Bendrajame Teisme buvo paskelbtas sprendimas byloje dėl valstybės tarnautojų teisės į informavimą ir konsultavimą įgyvendinimo, pagal EPSU skundą prieš Europos Komisiją dėl socialinių dialogo taisyklių pažeidimo. Mat EK atsisakė 2015 m. savo susitarimą su EPSU dėl darbuotojų informavimo ir konsultavimo perkelti į Direktyvą, kuri įpareigotų visas ES valstybes nares siekti, kad darbuotojų ir darbdavių susitarimai būtų privalomi. 

Skaityti plačiau...

LPPSF išsiuntė protesto laišką Ukrainos vadovams ir išreiškė palaikymą kolegoms

Paskelbta: 2020-01-16

Šiandien, sausio 16 dieną, reaguodama į tarptautinės profesinių sąjungų bendruomenės susirūpinimą dėl siūlomų itin liberalių ir buldozerio principu stumiamų Ukrainos darbo įstatymų pakeitimų, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) išsiuntė laišką Ukrainos vadovams, kuriame išreiškiamas palaikymas Ukrainos darbuotojams ir profesinėms sąjungoms bei jų protesto akcijoms ir reikalaujama, kad Ukrainos vyriausybė ir Parlamentas laikytųsi pagrindinių tarptautinių darbo standartų. Taip pat vyriausybė raginama, rengiant naująjį Darbo kodeksą, išsamiai konsultuotis su profesinėmis sąjungomis bei  naudotis Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) pagalba ir patarimais.

Skaityti plačiau...