Pereiti prie turinio

Profesinių sąjungų ir darbuotojų dalyvavimas skaitmeninant darbo vietas tampa vis svarbesnis

Dalintis:

Šiuo metu pasirodo nemažai straipsnių ir diskusijų apie tai, kaip skaitmeninimas keis mūsų darbo aplinką ir kaip į tai žiūri profesinės sąjungos.

Mat šie neišvengiami pokyčiai darbo vietoje tampa vis svarbesniais. Todėl prognozės dėl naujųjų technologijų įdiegimo turi didelį vaidmenį tiek kuriant darbo aplinką, tiek užtikrinant, kad darbuotojai galėtų patys išreikšti savo nuomonę, kaip naujosios technologijos turėtų būti naudojamos darbe.

Europos viešųjų paslaugų profesinė sąjunga (EPSU) ir toliau vertina skaitmeninimo poveikį, tuo pat metu kolektyvines derybas matydama kaip vieną iš pagrindinių priemonių, kurios apsaugo darbuotojų teises, kai susiduriama su skaitmeninimu darbo vietoje. Profesinės sąjungos ragina sudaryti sąlygas darbuotojams informuotis ir konsultuotis prieš pradedant taikyti naujas technologijas, kad būtų išvengta galimų neigiamų padarinių.

Be to, teisė būti atjungtam yra esminis klausimas, kai atsižvelgiama į skaitmeninimo poveikį darbo vietoje. Naudojant tokias technologijas, kaip išmanieji telefonai, bei programas, kaip WhatsApp ar socialinė media, darbuotojo atjungimo ribos gali tapti neaiškios. EPSU siekia užtikrinti, kad visi darbuotojai turėtų teisę atsijungti ir kad būtų nustatytos aiškios laisvo laiko ir darbo laiko ribos.

Vis dar yra daug klausimų, susijusių su naujų technologijų įdiegimu darbo vietose, todėl profesinės sąjungos dar turi daug ką padaryti, kad būtų užtikrintos pagrindinės darbuotojų teisės ir garantijos.

Primename, kad Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija yra EPSU narė.

 

Šaltinis: epsu.org