fbpx

Pasirašykime peticiją „Demokratija darbe yra būtinybė!”

Paskelbta: 2020-10-22

Dauguma įmonių ir darbuotojai susiduria su didžiulėmis socialinėmis bei ekonominėmis pandemijos pasekmėmis, kurios verčia imtis net ir pačių sudėtingiausių sprendimo būtų, pavyzdžiui, restruktūrizacijos.

Kad šie procesai vyktų sklandžiai, įmonės turėtų laikytis demokratijos darbe, kitaip sakant, aktyvesnio darbuotojų įsitraukimo į įmonių sprendimus, principų.

Ankstesnės krizės ir ši pandemija atskleidė: įmonėse su aktyvesniu darbuotojų įsitraukimu priimama daugiau ilgalaikių ir tvarių sprendimų, turinčių socialinę ir ekonominę naudą. Taip pat viešojo administravimo įstaigos ir organizacijos gauna naudos iš darbuotojų dalyvavimo užtikrinant paslaugų kokybę ir atskaitomybę.

Ir vis dėlto didelė dalis darbdavių pernelyg dažnai nevykdo savo teisinių įsipareigojimų laiku informuoti ir konsultuoti darbuotojų atstovus apie planus, turinčius įtakos pajamoms ir darbo sąlygoms. Tuo pat metu valdžios institucijos neužtikrina, kad demokratija darbe būtų iš tiesų įgyvendinama.  

Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) ir kitos profesinės organizacijos kviečia Europos ir nacionalines institucijas veikti dabar užtikrinant darbuotojų dalyvavimą visose darbo vietose peticijoje „Demokratija darbe yra būtinybė!”.

Peticijoje pažymima:

Darbuotojų atstovai bet kurioje Europos darbo vietoje, prieš priimdami sprendimą, turi turėti:

Kviečiame pasirašyti peticiją „Demokratija darbe yra būtinybė!”.

Dėkojame už Jūsų solidarumą!

 

Parengta pagal ETUC informaciją