fbpx

EK rengdama karantino apribojimų sumažinimo strategiją nesikonsultavo su socialiniais partneriais: profesinės sąjungos pateikė savo rekomendacijas

Paskelbta: 2020-05-04

Kai kurios Europos šalys imasi karantino dėl COVID-19 švelninimo priemonių.  Tai reiškia, kad darbuotojai netrukus grįš į darbą, ims aktyviau naudotis viešuoju transportu ir kitomis paslaugomis, dažniau lankytis prekybos centruose.

Nors Europos Komisija (EK) paskelbė savo pasiūlymus dėl pasitraukimo iš karantino ir apribojimų sumažinimo strategijos, tačiau juose nėra pripažįstama, kad darbdaviai turi imtis visų atsargumo priemonių, reikalingų darbuotojus apsaugoti nuo pavojingo viruso darbo vietose. Taip yra dėl to, kad EK dėl šių pasiūlymų visiškai nesikonsultavo su profesinėmis sąjungomis ir kitomis suinteresuotomis pusėmis.

Europos viešųjų paslaugų profesinė sąjunga (EPSU), remdamasi jau sudarytų susitarimų su socialiniais partneriais nuostatomis, sudarė rekomendacijas profesinėms sąjungoms ir darbdaviams, kurias (anglų k.) galite rasti čia. Pagrindiniai dalykai, kuriuos galima būtų išskirti:

EPSU taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad svarbu skatinti Europos įmonių, gaminančių asmenines apsaugos priemones, veiklą tam, kad būtų užtikrinamas pakankamas asmeninių apsaugos priemonių kiekis viešųjų paslaugų įmonėms.

Išsamesnes rekomendacijas dėl saugių ir sveikų darbo vietų pagal konkrečias profesijas bei sektorius galima rasti Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (OSHA) informacijoje “COVID-19: grįžtant į darbo vietas - darbo vietas pritaikymas ir darbuotojų apsauga”. Pažymėtina, kad didžiausią riziką užsikrėsti COVID-19 turi tie darbuotojai, kurie fiziškai kontaktuoja su daugeliu žmonių. Tai apima sveikatos priežiūros, globos namų ir namų priežiūros darbuotojus, tačiau jais neapsiribojama. Padidintos rizikos sritys yra ir maisto tiekimas, mažmeninė prekyba, atliekų surinkimas, komunalinės paslaugos, policija ir saugumas bei viešasis transportas.

Parengta pagal epsu.org informaciją